Microsoft koupí za 68 miliard dolarů vývojáře her Activision Blizzard

DomůByznys

Microsoft koupí za 68 miliard dolarů vývojáře her Activision Blizzard

Microsoft koupí za 68 miliard dolarů společnost Activision Blizzard.

INFO: YSoft SAFEQ nyní podporuje Microsoft Universal Print
Microsoft Mesh ukazuje budoucnost bez osobního kontaktu díky hologramům
Microsoft koupil společnost Nuance zabývající se telemedicínou za 19,7 miliard USD
Microsoft: Tvrzení Googlu o změně základního nastavení počítačů je klamné

Americká softwarová společnost Microsoft koupí za 68,7 miliardy dolarů (zhruba 1,5 bilionu Kč) vývojáře her a vydavatele interaktivního zábavního obsahu Activision Blizzard. Ten mimo jiné vlastní hry, jako je Call of Duty, Candy Crush nebo World of Warcraft.

Akvizice má urychlit růst herní divize Microsoftu, oznámily v úterý firmy ve společném sdělení. Po dokončení transakce bude Microsoft třetí největší herní firmou na světě podle výše tržeb za společnostmi Tencent a Sony.

Transakce je největším převzetím ve videoherním průmyslu. Microsoft nabídl za jednu akcii Activision Blizzard 95 dolarů. To proti páteční závěrečné ceně akcií představuje prémii kolem 45 procent. V pondělí byly akciové trhy v USA kvůli svátku zavřené.

„Hry jsou dnes nejdynamičtější a nejzajímavější kategorií zábavy na všech platformách a budou hrát důležitou roli v rozvoji platforem metaverse,“ uvedl generální ředitel Microsoftu Satya Nadella.

Transakci už schválily správní rady obou společností. Ještě ji posoudí regulační úřady a schválit ji musejí akcionáři Activision Blizzard. Uzavřena by měla být ve fiskálním roce 2023.

Poptávka po videohrách v době pandemie prudce vzrostla. Lidé, kteří byli kvůli uzávěrám nuceni zůstat doma, totiž více hráli počítačové hry, aby se nějak zabavili. Minulý týden konkurenční vydavatel videoher Take-Two Interactive Software oznámil, že za 11 miliard USD koupí firmu Zynga, tvůrce hry FarmVille.

Zdroj: iRozhlas.cz

 

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0