Moneta spustila digitální hypotéku, jejíž podpis stvrdí verifikační SMS a korunová platba

DomůByznys

Moneta spustila digitální hypotéku, jejíž podpis stvrdí verifikační SMS a korunová platba

Digitální hypotéka Monety byla spuštěna, poprvé v Česku si klienti banky sjednali novou hypotéku na dálku a plně online.

O2 v ČR zaznamenalo loni provozní výnos 32 252 mil. Kč., O2 TV má 529 tisíc lidí
ICT 2022: růst kvantových počítačů, digitálních dvojčat a technologií v automobilech
Smazat do hodiny od doručení příkazu. Vnitro předložilo zákon proti šíření teroristického obsahu
Mobil si zamyká 85 % Čechů, o 15 % víc než v roce 2021

Digitální hypotéka Monety byla spuštěna, poprvé v Česku si klienti banky sjednali novou hypotéku na dálku a plně online.

K průlomu v oblasti sjednávání hypoték u Monety došlo ráno 8. dubna podpisem smlouvy prostřednictvím verifikační SMS, kterou žadatelé odeslali ze svých mobilních telefonů. „Bylo to super, je moc fajn, že jsme nemuseli nikam dojíždět a vše jsme vyřídili v klidu od počítače po večerech z domova. Ušetřilo nám to čas i nervy,“ popisuje zásadní krok na cestě k novému bydlení klient Matěj Tichý.

Celý proces začal vyplněním údajů v online kalkulačce na webu banky, na jehož základě získali žadatelé 30denní garantovanou sazbu. Ocenění nemovitosti se obešlo bez odhadce za pomoci fotografií a cenových map. Bankéři následně připravili smlouvu. K identifikaci klientů nutné k podpisu smlouvy stačilo vyfotit občanské průkazy žadatelů, jejich obličeje, a natočit krátké video mobilním telefonem. Vše završila verifikační SMS a korunová platba, která posloužila jako důkaz platného účtu.

„Jedná se o další velký milník ve sjednávání úvěrů na bydlení. Po úspěchu v automatickém online refinancování hypoték prostřednictvím služby Refinanso nyní stojíme za dalším prvenstvím na českém bankovním trhu. Zjednodušujeme celý online proces tak, aby si novou hypotéku „od stolu“ zvládl sjednat opravdu každý. To také příznivě ovlivňuje výši úrokových sazeb,“ říká Matěj Novák, senior manažer hypoték a externí distribuce MONETA Money Bank s tím, že Nikola a Matěj Tiší dosáhli na novou hypotéku s úrokem 2,09 % p. a.

V roce 2016, kdy MONETA vstoupila na burzu, činil podíl banky na hypotékách v České republice pouhých 1,5 %. V současné době se pohybuje nad úrovní 7 %. „Naším cílem je minimálně desetiprocentní podíl na tuzemském hypotečním trhu,“ říká předseda představenstva banky Tomáš Spurný a dodává: „Věřím, že digitální nástroje, které klientům usnadňují cestu k vlastnímu bydlení, tomu výrazně pomohou.“

Zdroj: Moneta

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0