Na trh vstoupil nový fintech startup Flowpay.io s odlišným hodnocením rizika

DomůByznys

Na trh vstoupil nový fintech startup Flowpay.io s odlišným hodnocením rizika

Investoři Hastík a Jalloul spojili síly, získali investory a spustili Flowpay.io.

Investoři přes Bondster proinvestovali přes 2 miliardy Kč
Lemonero ve spolupráci s Comgate oficiálně spouští službu Podnikatelský úvěr
ARBES Technologies spouští fintech aplikaci poskytující úvěry kompletně on-line
Český fintech hyponamiru.cz sjednal hypotéky za miliardu korun

Flowpay.io poskytuje chytré financování na jeden klik na základě real-time dat svých klientů. K hodnocení firem používá chytré algoritmy místo zastaralých výkazů zisků a ztrát.

Na trh vstoupil nový fintech startup Flowpay.io, který poskytuje malým a středním podnikům chytré financování založené na novém, zcela odlišném modelu hodnocení rizika. Flowpay.io využívá dat spolupracujících platforem, jako jsou pokladní systemy,  Inventoro.com, Dropshiping.cz, nebo Fulfillment.cz, aby zhodnotilo bonitu svých klientů na základě operativních dat v reálném čase.

“Čím dál více firem využívá cloudových platforem, aby řídili své účetnictví a zásoby. Tím za sebou zanechávají velké množství dat, které velmi přesně vypovídají o jejich aktuální finanční kondici a růstovém potenciálu. My díky našim partnerům umíme tato data anonymně vyhodnocovat a tím pádem rychle, bez papírování, poskytnout financování šité na míru našim klientům,” říká Daniel Hastík, který si pro Flowpay.io odskočil ze své tradiční investorské role a společně s Williamem Jalloulem založil nový fintech startup.

Ostatně i sám Jalloul opustil svou tradiční roli poradce a investora, aby pomohl Flowpay.io vzniknout. Celý příběh začal, když se oba pánové potkali a shodli na tom, že trh financování si už dlouho zasluhuje disruptora, který by narušil tradiční paradigma scoringu a risk managementu.

“Tradiční finanční instituce využívají zastaralých metod, jako je například analýza hospodářských výsledků. Tato data jsou ze své podstaty stará a často absolutně neodpovídají skutečné kondici firem. Náš přístup využívá moderních technologií, včetně strojového učení, aby hodnotil zdraví firem. To nám umožňuje pomáhat klientům okamžitě a s větší dávkou jistoty,” vysvětlil Jalloul.

Oba zakladatelé byli o nutnosti narušit trh financování natolik přesvědčeni, že chtěli Flowpay.io postavit sami. Sepsali projekt, oslovili investory se svou myšlenkou a rychle získali podporu od Datacentics, kteří pomáhají s kódem, a skupiny Patero, která poskytla finanční zajištění pro start Flowpay.io. Celková výše investice je
500 000 EUR.

Výjimečnost Flowpay.io spočívá i v tom, že je to “white-label” produkt. Spíše, než aby se pokoušel získávat koncové zákazníky napřímo, tak spolupracuje s majiteli cloudových e-commerce platforem a poskytovatelů platebních řešení. Ti pak mohou nabízet financování svému kmenu uživatelů – služba, kterou by sami jen stěží poskytli bez pomoci partnera. Tato symbióza umožňuje Flowpay.io rychle a dynamicky růst a ovlivnit trh financování skokově, napříč tisíci potenciálních zákazníků najednou.

Kdo je Daniel Hastík

Daniel, jako bývalý zakladatel firmy Futurelytics, se věnuje prediktivní analytice přes 10 let. Před Futurelytics založil webdesign studio v Ugandě a Keni, a podílel se na datových projektech v Austrálii, Novém Zélandu a ve Skandinávii. Fascinuje ho chování lidí a ekonomických subjektů a zároveň věří, že vztahy a důvěra mezi lidmi jsou to nejdůležitější pro fungování ekonomiky. Daniel je aktivní v technologické komunitě a podporuje vznikající projekty jako partner Nextech Ventures. Pomáhá v různých akceleračních programech po celém světě, jako mentor a investor.

Kdo je William Jalloul

William začal podnikat v 17 letech se svým otcem. Vytvořil společnost, která se zaměřovala na poradenství a obchod s českým uměleckým sklem. Ve 20 letech začal pracovat v oblasti financí a rychle se vypracoval na vedoucího týmu 60 lidí a získal cenné zkušenosti, které následně využil k založení vlastní rodinné kanceláře VC WJ Ventures. Začal investovat do startupů v oblasti SaaS, Fintech, Esports a Crypto, stejně jako do tradičních realit a akcií. Velmi mu záleží na vzdělání a bezpečnosti, a proto působí jako dobrovolník v Bezpečnostní komisi Prahy 6.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0