O2 TV přejde na novou platformu, diváci dostanou nový set-top box

DomůTELCO

O2 TV přejde na novou platformu, diváci dostanou nový set-top box

O2 TV letos přejde na novu platformu. Diváci se dočkají nových funkcí i moderního set-top boxu.

O2 nabízí nový telefon Nothing Phone (1)
Tomáš Kouřil přechází z O2 do CETIN, bude novým CEO
O2 zvýšilo zisk před zdaněním o pětinu na 7,6 miliardy Kč
O2: Bezdrátový 5G Internet na doma bude dostupný s rychlostí až 100 Mb/s

O2 TV začíná nabízet zákazníkům s nejstaršími set-top boxy nové zařízení, O2 TV letos přejde na novu platformu a představí nové funkce.

Mobilní operátor O2 začíná zákazníkům O2 TV s nejstarším typem set-top boxu nabízet novější zařízení, které už bude podporovat modernější verzi služby chystanou na druhou polovinu letošního roku. Set-top box nové generace těmto klientům nabízí za zvýhodněnou cenu, po slevě za 49 Kč měsíčně místo původních 69 Kč. Splátky jsou na 48 měsíců. Také je možné koupit nový set-top box jednorázově za 2352 Kč místo standardních 3312 Kč.

Majitele O2 TV tak čeká v průběhu roku 2021 celá řada novinek. „Díky nové platformě nabídneme divákům například nové, přehledné a uživatelsky přívětivé televizní rozhraní s možností vytvářet profily pro jednotlivé členy domácnosti nebo ještě lepší třídění obsahu a rychlejší přepínání,“ vysvětluje Dana Tomášková, ředitelka O2 TV a digitálních služeb, a dodává: „Zákazníci si budou moct pořídit také moderní set-top box a dočkat by se měli i majitelé většiny chytrých zařízení, pro které bude televize nově dostupná.“

Robustní platforma i nové funkce

O2 TV letos projde největší technologickou změnou od roku 2013. Tehdy operátor představil jako první na trhu novou platformu s funkcí Zpětné zhlédnutí. „Tentokrát je před námi mnohem větší výzva. Na nové technologické řešení budeme převádět více než půl milionu zákazníků,“ komentuje situaci Josef Dočkal, produktový a technický ředitel O2 TV. Dodavatelem nové platformy pro O2 je společnost CETIN a.s. Ta bude nově nabízet poskytovatelům televizního vysílání napříč globálním trhem stabilní robustní platformu, kterou je možné modulárně upravovat na míru, a využívat tak nejmodernější funkce i kopírovat světové trendy v oblasti sledování televize.

Samotný přechod všech zákazníků na novou platformu bude probíhat postupně během několika měsíců v druhé polovině roku. „Uděláme maximum pro rychlý a bezproblémový přechod na novou O2 TV. O termínu i samotném průběhu akce budeme každého zákazníka včas informovat,“ vysvětluje Josef Dočkal.

Nová O2 TV bude dostupná pouze pro zákazníky novějších “ kovových“ tarifů (O2 TV Bronzová, Stříbrná, Zlatá). Majitele starších tarifů M, L a XL bude proto O2 postupně převádět na tarify nové, které jsou již bez závazku.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0