Online food delivery službám rostla poptávka na Silvestra o 112 %

DomůByznys

Online food delivery službám rostla poptávka na Silvestra o 112 %

Počet objednávek uskutečněných prostřednictvím platformy Dáme jídlo se na Silvestra zvýšil meziročně o 112 %.

Nové aktivity severokorejské skupiny Lazarus, stopy útoku i v Česku
Blokování webů nebo vynucení hesel. T-Mobile spouští bezpečné firemní tarify
Accenture: Obrovské množství dat je nevyužito. Pomohou kvantové počítače
Roste objem bankovního malware pro Android

Rozvážkové služby na online objednání se na konci roku nezastavily. Počet objednávek uskutečněných prostřednictvím platformy Dáme jídlo se na Silvestra zvýšil meziročně o 112 %. 

K tradičně silné poptávce zákazníků, kterým rozvoz pomáhá šetřit čas, se v poslední den roku 2020 přidali i ti, kteří byli v předchozích letech zvyklí navštěvovat restaurace osobně. “Večerní špička byla tentokrát výraznější než před rokem, největší zájem zákazníků jsme zaznamenali mezi 16. a 19. hodinou,” popisuje ředitel marketingu společnosti Dáme jídlo Břetislav Stromko.

Meziročně o polovinu více objednávek pak společnost Dáme jídlo přijala na Nový rok. “Prvního ledna je silná poptávka po rozvozu jídla obvyklá. Po silvestrovských oslavách zůstává mnoho lidí raději doma a místo vaření dává přednost odpočinku. Ani letos tomu nebylo jinak,” vysvětluje Stromko.

Nejžádanějším pokrmem byla v rámci rozvozu na Silvestra i na Nový rok pizza. Její podíl na celkovém počtu objednávek ale ve srovnání s předchozím rokem výrazně klesl. Citelně naopak vzrostla poptávka po jídle z kategorie fast food. Na více než dvojnásobek se zvýšil také podíl české kuchyně. Potvrdil se tak trend patrný v celém roce 2020, kdy lidé objednávali tuzemská jídla častěji než v minulosti.

Na Nový rok tak v řadě objednávek nechyběla ani tradiční čočka na kyselo s uzeným masem či sázeným vejcem a kyselou okurkou.

Oproti běžným dnům měl na Silvestra a Nový rok relativně větší podíl v objednávkách rozvoz v Praze a Brně, zastoupení regionů ale bylo rovnoměrnější než v čase vánočních svátků, kdy velká města dominovala výrazněji.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0