PPF Telecom Group prodává operátora Telenor Černá Hora společnosti 4iG

DomůTELCO

PPF Telecom Group prodává operátora Telenor Černá Hora společnosti 4iG

PPF Telecom Group prodává operátora Telenor Černá Hora společnosti 4iG.

T-Mobile hlásí enormní zvýšení přenosu dat a růst tržeb o 2,9 % na 21,4 miliardy Kč
Mobil si zamyká 85 % Čechů, o 15 % víc než v roce 2021
Avast: Google Play stále nabízí skryté reklamy vydávající se za herní aplikace
Objem dat přenesených v mobilních sítích vzrostl o 42 % na 78 ExaBytů
PPF Telecom Group dnes oznámila prodej 100 procent akcií Telenoru Černá Hora maďarské společnosti 4iG Nyrt.

Obě strany se dohodly, že cena transakce nebude zveřejněna. Dokončení prodeje podléhá schválení regulátora v Černé Hoře a jeho vypořádání se očekává do konce roku 2021.

Naše obchodní strategie je zaměřená na trhy s významným růstovým potenciálem a s určitou vahou v rámci našeho portfolia. Rozhodli jsme se proto Telenor Černá Hora prodat, a to společnosti, která má dlouhodobý zájem mobilního operátora dále rozvíjet,“ uvedl Marek Sláčík, výkonný ředitel TMT CEE, PPF Telecom Group.

Jednou z hlavních konkurenčních výhod Telenoru Černá Hora jsou jeho zaměstnanci. Lokálnímu týmu se daří držet operátora na prvním místě podle objemu tržeb. Telenor také úspěšně provozuje mobilní síť, která byla v nezávislém měření vyhodnocena jako nejlepší v Černé Hoře. Předpokládáme, že stejný tým firmu povede i pod novým majitelem,” doplnil.

Skupina PPF koupila telekomunikační operátory Telenor v Bulharsku, Černé Hoře, Maďarsku a Srbsku v červenci 2018. Akvizice vedla k vytvoření telekomunikační divize skupiny PPF, PPF Telecom Group. V roce 2020 představoval trh v Černé Hoře 1,1 % celkové EBITDA PPF Telecom Group.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 1