Productboard poskytne rychlejší přehled zákaznické zpětné vazby díky umělé inteligenci AI 2.0

DomůByznys

Productboard poskytne rychlejší přehled zákaznické zpětné vazby díky umělé inteligenci AI 2.0

Productboard pokračuje v sázce na umělou inteligenci a nově uvádí AI 2.0. První funkce postavené na umělé inteligenci představila firma před rokem, kdy díky generativní AI zpřístupnila možnost analyzovat zpětnou vazbu zákazníků.

Značky se zabydlují v Metaverzu: Nike, Adidas, Red Bull nebo Coca Cola
OpenAI má podle nové dohody hodnotu 80 miliard USD
Chytrá logistika roste: Roboti ve skladech, autonomní kamiony a trasování s AI
Microsoft koupil společnost Nuance zabývající se telemedicínou za 19,7 miliard USD

Productboard pokračuje v sázce na umělou inteligenci a nově uvádí AI 2.0. První funkce postavené na umělé inteligenci představila firma před rokem, kdy díky generativní AI zpřístupnila možnost analyzovat zpětnou vazbu zákazníků.

Nyní startup českých zakladatelů umí automaticky kategorizovat a přiřazovat zpětnou vazbu získanou od zákazníků. 

„Naše AI průběžně propojuje poznatky z příchozí zpětné vazby od zákazníků se všemi relevantními nápady na nové funkce produktu. Každou nově příchozí zpětnou vazbu tak umíme automaticky analyzovat, kategorizovat a následně přiřadit k plánovaným novým funkcionalitám. Současně umíme k nápadům, které vzniknou v budoucnu, přiřazovat již dříve získané historické feedbacky zákazníků. To zásadně zefektivňuje práci produktových týmů, které budou díky naší AI rychleji reagovat na požadavky zákazníků a získají tak díky umělé inteligenci náskok před konkurencí. Naši zákazníci již během beta testování dokázali díky naší AI 2.0 zanalyzovat 80 % získané zpětné vazby, bez AI během stejného času zvládli projít jenom polovinu zpětných vazeb,“ říká Hubert Palán, spoluzakladatel a CEO Productoboardu.

Na důležitost využívání AI upozornil také výzkum McKinsey Global Survey o stavu AI, kdy v roce 2023 zájem o investice do umělé inteligence rostl, přičemž 40 % respondentů plánovalo zvýšit své investice z důvodu pokroků v oblasti generativní umělé inteligence. Ještě klíčovější je pak AI pro firmy financované skrze VC fondy. Loňský průzkum Productboardu ukázal, že až 90 % těchto firem plánuje implementovat generativní umělou inteligenci do svých produktů.

Z výzkumu McKinsey také vyplynulo, že 79 % respondentů mělo alespoň nějaký kontakt s generativní AI a 22 % respondentů ji ve své práci pravidelně využívá. Mezi nejčastěji uváděné podnikové funkce, které využívají tyto nástroje, patří ty, v nichž se AI používá nejčetněji – mezi nimi je také právě vývoj produktů.

Zpětná vazba na jednom místě

Automatizovaná kategorizace zpětných vazeb analyzuje a zařazuje veškerou zpětnou vazbu na produkt do kategorií, což umožňuje týmům produktového managementu každodenně lépe porozumět potřebám zákazníků a rychleji reagovat na jejich požadavky. Productboard AI funguje na pozadí a po konfiguraci průběžně propojuje postřehy se souvisejícími nápady na funkce a řadí je dle priorit. Kromě toho se k sadě stávajících funkcí umělé inteligence připojí také automatické propojení nazvané Insights. Tyto funkce jsou díky datovým sadám, které fungují pouze v prostředí Productboardu, ještě výkonnější.

„Před mnoha lety, když jsme začínali s vývojem první platformy pro produktový management, jedna funkce vynikala již v našich raných demoverzích. Byla to schopnost nejen centralizovat veškerou zpětnou vazbu, která je běžně rozeseta v řadě nejrůznějších aplikací, ale také zdůraznit konkrétní poznatky a propojit je s příslušnými nápady na nové funkce. Věřím, že naše nová verze AI usnadní a zefektivní práci a pomůže firmám udržet si konkurenceschopnost. Zároveň i my tuto umělou inteligenci využíváme k pochopení potřeb více než šesti tisíc našich zákazníků,“ uzavírá Palán.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0