Securitas uvádí službu sledování přítomnosti a pohybu zařízení ve střeženém prostoru

DomůKyberbezpečnost

Securitas uvádí službu sledování přítomnosti a pohybu zařízení ve střeženém prostoru

Bezpečnostní agentura SECURITAS ČR představila novou službu Securitas Device Motion Monitoring (DMM).

Seznam.cz začal testovat platby za odmítnutí cílené reklamy
Největší cvičení ČEPS a NÚKIB prověřilo, jak by energetici zvládli kyberútok
ČTÚ: Spotřeba dat na jedné SIM stoupla o 77 {94956223523e30c8113a3a8d6a5ce4812a2cbdf57d9d14e19ce953758f5ce762}, ceny volání a dat klesají
Tržby Seznamu v roce 2020 atakovaly hranici 5 miliard

Bezpečnostní agentura SECURITAS ČR představila novou službu Securitas Device Motion Monitoring (DMM).

Securitas Device Motion Monitoring (DMM) díky kombinaci několika technologií umožňuje sledovat a vizualizovat pohyb zařízení a příslušných osob ve střeženém prostoru.

Hodí se všude tam, kde fyzická ostraha není dostatečně efektivní, kde by instalace kamerového systému byla příliš nákladná a kde je potřeba ochránit rozsáhlý prostor před vstupem nepovolaných osob.

Jak funguje DMM a jaká zařízení sleduje

Základem řešení DMM jsou lokátory umístěné v monitorovaném prostoru, které dokáží v závislosti na potřebách konkrétní instalace detekovat přítomná zařízení se signálem BLE (Bluetooth Low Energy), RFID nebo WiFi. V praxi může jít například o detekci zaměstnaneckých čipů nebo přístupových karet s BLE a RFID. Data získaná z lokátorů lze následně v reálném čase zobrazovat v přehledném digitálním 3D modelu daného prostoru (tzv. digitální dvojče), který se vytváří při instalaci jako součást systému DMM.

Sledování pohybu jako součást bezpečnostního konceptu

Zatímco samotné technologie sledování pohybu zařízení nejsou na trhu novinkou, SECURITAS ČR přináší jako první tuto službu v rámci bezpečnostního konceptu. Nabízí možnost integrace s kamerovým nebo přístupovým systémem nebo napojení na dispečink Securitas Operation Center, který zajistí okamžitou reakci na definované stavy (například přítomnost cizího mobilu ve střeženém prostoru), včetně výjezdu mobilní jednotky a propojení s dalšími službami bezpečnostní agentury.

Možnosti využití služby DMM jsou nesmírně široké: sledování přítomnosti a pohybu zařízení (případně spolu s osobami, které tato zařízení nosí) lze využít k měření obsazenosti zón, k nastavení a kontrole pravidel vstupu na určité území, k řízení parkovišť, ke sledování pohybu v nouzových situacích nebo po zmáčknutí tísňového tlačítka, k navigaci v objektu, ale i k ochraně samotných zařízení nebo monitoringu technologií.

Vyrobeno v Česku, ambice jsou globální

„Technologické řešení DMM jsme navrhli v Česku a na jeho vývoji pracujeme už víc než rok. Jde o systém, který v přeneseném smyslu nehlídá hradby, ale hrad – tedy samotný prostor uvnitř nějakého objektu. Pro detekci DMM nejsou překážkou zdi a stropy, výstup z něj je stále v kapse ve vašem mobilním zařízení a otevírá dveře do virtuální reality,“ uvádí Jan Peroutka, technický ředitel SECURITAS ČR. „Zatím jsme v České republice úspěšně realizovali čtyři pilotní projekty, pokaždé s jiným specifickým účelem, a službu budeme dále rozvíjet ve spolupráci s klienty a na míru jejich potřebám. Náš vývoj sleduje i mateřská společnost SECURITAS AB s vyhlídkou na to, že se z DMM stane globální produkt v portfoliu naší mezinárodní bezpečnostní agentury.“

Ochrana soukromí na prvním místě

Vzhledem k možnostem současných technologií klade SECURITAS ČR při návrhu a instalaci bezpečnostních řešení dlouhodobě důraz na ochranu osobních údajů. To se týká i služby DMM, u níž v závislosti na typu instalace a způsobu používání může hrozit porušení souladu s GDPR, se zákoníkem práce a dalšími normami. „Data ze systému DMM můžou být buď naprosto anonymní či anonymizovaná, nebo spojená s konkrétními osobami, například zaměstnanci či držiteli přístupových karet. Ve všech případech je však soulad s GDPR, zákoníkem práce a dalšími normami už součástí prvotního návrhu každé konkrétní instalace. Švédská společnost Securitas má etické standardy a ochranu soukromí hluboko ve svém DNA a my tyto zásady ctíme i při vývoji a nasazování sledovacích technologií v rámci bezpečnostního konceptu.“

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0