Tuzemští vývojáři eMan zvýšili svůj obrat na 224 milionů korun

DomůByznys

Tuzemští vývojáři eMan zvýšili svůj obrat na 224 milionů korun

Softwarový dům eMan zvýšil meziroční obrat o 28 procent, a dosáhl tak nejlepších výsledků v historii. Pro rok 2022 plánuje zvýšit výnosy na 260 milionů korun. 

Software house eMan hlásí rekordní obrat 259 milionů korun
Česká IT firma eMan zakládá fintech investiční fond
Softwarový dům eMan dosáhl obratu ve výši 259,3 milionu korun
eMan v obratu přesáhl 175 milionů korun, akcie vzrostly o třetinu

Softwarový dům eMan zvýšil meziroční obrat o 28 procent, a dosáhl tak nejlepších výsledků v historii. Pro rok 2022 plánuje zvýšit výnosy na 260 milionů korun. 

Společnost eMan v příštích měsících plánuje navázat na úspěchy předešlého roku a chystá své tržby nadále zvyšovat. Z loňských 224 milionů na 260 milionů korun za rok 2022. Velkým milníkem společnosti se v minulém roce stalo i založení investičního fondu eMan Innovations.

Mezi nové klienty patří třeba Bentley nebo Home Credit

Mezi úspěšně realizované projekty patří mobilní bankovnictví pro ČSOB, nebo investiční aplikace pro společnost Patria Finance. Pro státní podnik CENDIS zase společnost vyvíjí Systém elektronické dálniční známky a Systém jednotného tarifu. Společnost navázala spolupráci s řadou nových zákazníků jak z Česka, tak ze zahraničí.

„Jsme moc rádi, že jsme v minulém roce zahájili spolupráci s řadou prestižních značek z automobilového průmyslu, jako Bentley a Porsche. Soustředíme se proto také na to, abychom byli vždy o krok napřed, a bedlivě sledujeme vývoj platforem, které v sobě skrývají obrovský potenciál. Mezi naše nové klienty se v roce 2021 zařadily další značky jako Footshop či Home Credit,“ dodává Michal Košek, CEO společnosti eMan.

eMan investuje do vlastní NFT hry

Témata rezonující společností jako je umělá inteligence, internet věcí (IoT) nebo třeba kyberbezpečnost, v sobě skrývají potenciál, který se společnost eMan rozhodla se svými partnery maximálně využít. Své místo má v digitální budoucnosti i blockchain, i proto se eMan rozhodl přijít s vlastní NFT hrou.

„V eManu se snažíme dívat do budoucnosti, a podle toho přizpůsobovat naše kroky. Proto jsme založili dceřinou společnost Legend has it, která rozvíjí své oborové know-how při vývoji NFT hry s názvem Alteration. Navzdory těžkým dobám mohu s radostí konstatovat, že se naší firmě i v loňském roce velice dařilo. Rád bych tak poděkoval našim zaměstnancům, zákazníkům, partnerům a akcionářům za podporu a důvěru,“ komentuje výsledky roku 2021 Jiří Horyna, předseda představenstva společnosti eMan.

Úspěchy minulého roku potvrdil audit

Nové aktivity a úspěchy napříč obory se pozitivně reflektovaly i na hospodářských výsledcích pražského softwarového domu. Auditované hospodářské výsledky potvrdily meziroční nárůst obratu o 28 procent na 224 milionů korun, EBIDTA 22,8 milionů a její marže 10,18 procent. Letos eMan plánuje obrat zvýšit na 260 milionů.

Zdroj: eMan

Podrobnosti dnes představí Jiří Horyna na tradiční burzovní akci START Day

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 1