Seznam.cz: Češi na internetu řeší vytápění, hledají krbová kamna a pelety

DomůByznys

Seznam.cz: Češi na internetu řeší vytápění, hledají krbová kamna a pelety

Seznam.cz ve svém vyhledávání eviduje v poslední době výrazný nárůst hledanosti témat spojených s nadcházející topnou sezonou.

Seznam.cz spolupracuje s firmou Cyclomedia na kvalitnějších panoramatických snímcích
Tržby Seznamu v roce 2020 atakovaly hranici 5 miliard
Útočníci využívají ke kyberšpionáži e-mailové schránky od Seznam.cz
Seznam.cz požaduje od Googlu náhradu škody v hodnotě 9,072 miliardy Kč

Seznam.cz ve svém vyhledávání eviduje v poslední době výrazný nárůst hledanosti témat spojených s nadcházející topnou sezonou.

Služba zaznamenala v uplynulých týdnech velký zájem o pelety, tepelná čerpadla, solární energie a krbová kamna.

„Největší skok v hledanosti vidíme u kamen, nejčastěji jde o krbová kamna nebo krbová kamna s výměníkem. Meziročně křivka vyrostla o více než 200 %,“ říká Tereza Fukátková, datová analytička ve společnosti Seznam.cz.

Důvod je celkem logický, i když ceny této komodity také v poslední době vzrostly, na trhu je dostatečná nabídka a nejedná se zatím o nedostatkové zboží. Tento trend eviduje také další služba z portfolia české internetové jedničky Seznam.cz. O krbová kamna se uživatelé ve vysoké míře zajímají konkrétně na nákupním rádci a srovnávači Zboží.cz. O tuto kategorii výrazně vzrůstá zájem už od letošního jara, a to téměř dvojnásobně oproti minulému roku, což zjevně odráží obavy Čechů z energetické krize.

Uživatelé hledají také dřevo na topení, ale oproti loňskému roku je vidět mnohem vyšší nárůst zájmu o pelety. „Na datech sledujeme, že se letos lidé připravují na zimu s výraznějším časovým předstihem. Na základě veřejně dostupných informací je patrné, že právě pelety by měly být oproti dřevu komfortnější, protože přikládání lze automatizovat, a to tak, že jedou na pásu přímo do kotle. Můžeme tedy říci, že je to podobně komfortní varianta jako elektřina nebo plyn, ovšem cenově podobná volbě dřeva,“ dodává Fukátková.

Druhý nejvyšší nárůst hledanosti hned po kamnech registruje služba Seznam.cz Vyhledávání u tepelných čerpadel. Uživatelé je typicky hledají obecnými dotazy a můžeme se jen odhadovat, že lidé mají potřebu zorientovat se v aktuální nabídce produktů a jednotlivých dostupných typech. Meziročně tyto dotazy vrostly o 147 %.

Třetí největší nárůst je u skupiny dotazů směřujících na využití solární energie. Kromě solárních panelů na výrobu elektřiny uživatelé hledají, jak úsporně ohřát teplou užitkovou vodu. Zde je zájem také vysoký, oproti loňsku křivka rostla o 84 %.

„Vedle úspornějších alternativ k topení elektřinou a plynem u nás lidé sledují zprávy týkající se dodávek plynu z Ruska. Mimořádný zájem vzbuzuje také vládou slíbený příspěvek na energie,“ uzavírá Tereza Fukátková.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0