Škoda uvedla studii sportovního elektrického vozu, ale jen na PlayStation

DomůByznys

Škoda uvedla studii sportovního elektrického vozu, ale jen na PlayStation

Škoda Auto dnes ve světové premiéře představila studii sportovního čistě elektrického jednomístného sportovního vozu. Škoda Vision Gran Tourismo ale vznikla jen pro počítačovou hru Gran Tourismo 7.

Rizikem pro počítače s macOS je zejména adware
NÚKIB vydal doporučení pro boj proti ransomwaru
Češi investují s dalšími 4,5 mil. EUR do „kardioidů“ – tkáně spojené s hardware a AI
Přetížená Identita občana ovlivnila eRecepty, DIA systém servisovala

Škoda Auto představila studii sportovního čistě elektrického jednomístného sportovního vozu. Škoda Vision Gran Tourismo ale vznikla jen pro počítačovou hru Gran Tourismo 7.

Bude se tak s ní možné setkat pouze na herních konzolích PlayStation. Uvedli to zástupci automobilky na včerejší tiskové konferenci.

Plně elektrický vůz s pohonem všech kol Škoda Vision Gran Turismo je inspirovaný modelem Škoda 1100 OHC Spider z roku 1957. Je vybavený čtyřmi elektromotory o celkovém výkonu 800 kilowattů (kW).

Podle předsedy představenstva Klause Zellmera tak značka navazuje na 120letou historii v motoristickém sportu.

„Studie Škoda Vision Gran Turismo propojuje naši bohatou historii s elektrickou budoucností a novým designovým jazykem Modern Solid. Naši zákazníci jsou objevitelé a elegantní vůz Škoda Vision Gran Turismo je skvělým způsobem, jak obohatit jejich zážitky a zároveň přilákat nové příznivce naší značky,“ uvedl Zellmer.

Vůz je navržen s ohledem na efektivitu a jízdní dynamiku, má hmotnost jen 1300 kilogramů a kombinuje délku přibližně 4,41 metru s šířkou téměř 1,95 metru a výškou 94,9 centimetru. O pohon se starají celkem čtyři elektromotory napájené lithium-iontovou baterií o kapacitě 87 kilowatthodin (kWh).

Zdroj: Škoda Auto, čtk

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0