Výnosy ESET za rok 2022 dosáhly hodnoty 560,2 milionu korun

DomůByznys

Výnosy ESET za rok 2022 dosáhly hodnoty 560,2 milionu korun

Česká pobočka společnosti ESET zveřejnila své finanční výsledky za loňský rok. Kompletní výnosy dosáhly hodnoty 560,2 milionu korun.

Počet phishingových zpráv se zvýšil o 440 %
ESET: Nejvážnější hrozbou zůstal spyware, cílí na hesla
Falešné e-maily se škodlivým kód cílí na evropské státy, i na Česko
V prosinci útočil malware Snake Keylogger

ESET za rok 2022 zaznamenal celkové tržby 589 milionů eur (14,2 miliardy korun), které vzrostly o více než 40 milionů eur. Celkové výsledky ve výši  představují nárůst o více než 7 procent oproti loňskému roku.

Zisk po zdanění dosáhl téměř 70 milionů eur. Společnosti se to podařilo i přesto, že po začátku války na Ukrajině se stáhla z ruského a běloruského trhu. Česká pobočka ESET se na tomto výsledku podílela výnosy ve výši 560,2 milionu korun.

„Ruská invaze na Ukrajinu byla šokem pro celý svět a my jsme na ni museli reagovat. Kromě rychlé reakce na kybernetické útoky, které invazi provázely, a poskytování humanitární pomoci lidem zasaženým válkou, jsme se rozhodli opustit trhy v Rusku a Bělorusku, což nám způsobilo nemalé finanční ztráty. Válka však pro Evropu a další části světa představovala také mobilizaci v oblasti bezpečnosti a investice do kybernetické odolnosti rostly. Díky tomu se nám podařilo dosáhnout plánovaného růstu,“ komentuje výsledky Richard Marko, generální ředitel společnosti ESET.

K růstu tržeb nejvíce přispěly příjmy z regionu DACH (Německo, Rakousko a Švýcarsko), které meziročně vzrostly až o 19 %. Výrazný růst tržeb byl zaznamenán také v České republice (21,5 %), Francii (13 %), Polsku (12 %), Nizozemsku a Mexiku (shodně po 10 %). V absolutních číslech bylo největším trhem společnosti ESET Japonsko, které se na tržbách podílelo téměř 85 miliony eur.

„Loňské výsledky byly pozitivně ovlivněny růstem v podnikovém segmentu, kde jsme uvedli na trh několik novinek. Výborně si vede nový produkt ESET Threat Intelligence, který našim zákazníkům poskytuje podrobné analýzy našich expertů zaměřené na aktuálně nejsofistikovanější hrozby. V loňském roce jsme také uvedli na trh novou nabídku produktů pro poskytovatele telekomunikačních a internetových služeb, ESET NetProtect, kde vidíme příležitost na trhu internetu věcí. Koncem loňského roku jsme také vytvořili novou divizi ESET Corporate Solutions zaměřenou na řešení pro největší globální společnosti, kde do budoucna očekáváme výrazný růst,“ dodává Richard Marko.

Společnost rovněž oznámila, že od roku 2022 přechází na Mezinárodní standardy účetního výkaznictví – IFRS. Po překročení určitých parametrů určujících velikost společností jí to ukládá legislativa.

Poznámka: Informace v této tiskové zprávě jsou odvozeny z individuální účetní závěrky společnosti ESET, spol. s r.o. Z důvodu přechodu na Mezinárodní standardy účetního výkaznictví (IFRS) jsou i srovnání do roku 2021 přepočítána v souladu s IFRS. Proto údaje za rok 2021 v této tiskové zprávě neodpovídají údajům, které byly v minulosti komunikovány v souladu se slovenskými účetními předpisy, zejména ve starších účetních závěrkách a tiskových zprávách o finančních výsledcích.

Finanční výsledky české pobočky za minulý rok

Česká pobočka společnosti ESET zveřejnila své finanční výsledky za loňský rok v červnu letošního roku. Kompletní výnosy dosáhly hodnoty 560,2 milionu korun a zastoupení v České republice tak dosáhlo historicky nejlepších výsledků za dobu své více než dvacetileté působnosti v Česku. Růst společnosti podpořil především zájem firemních zákazníků o pokročilé vrstvy ochrany v cloudu. Nicméně i u domácích uživatelů vidí společnost zvýšený zájem o prémiová řešení.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0