Twitter už jako firma neexistuje. Přišel o většinu zaměstnanců

DomůLidé

Twitter už jako firma neexistuje. Přišel o většinu zaměstnanců

Twitter už jako firma neexistuje. Přišel o většinu zaměstnanců.

ČTÚ spouští měřicí nástroj NetTest
Gartner: v roce 2022 bude 60 {94956223523e30c8113a3a8d6a5ce4812a2cbdf57d9d14e19ce953758f5ce762} největších firem používat jiné přístupové metody než hesla
Masivní únik dat ze streamingové platformy Twitch
NÚKIB: Zranitelnost Log4Shell se projeví v českých firmách

Zakladatel společností Tesla a SpaceX a známý podnikatel a vizionář Elon Musk v rozhovoru pro server BBC přiznal, že v Twitteru nyní pracuje jen zlomek z původního počtu zaměstnanců.

Agentura Bloomberg navíc poukázala na to, že Twitter přestal jako společnost fakticky existovat, nyní spadá pod nově vytvořenou firmu X Corp.

Podle Muska má Twitter nyní pouze 1500 zaměstnanců, což je výrazně méně než před rokem, kdy jich měl téměř 8000. Personální dietou prošla tato sociální síť poté, co ji Musk loni na podzim koupil.

Masivní propouštění Musk ospravedlňoval úbytkem inzerentů v loňském roce, protože právě z inzerce má sociální síť drtivou většinu příjmů. Twitter se kvůli tomu dostal do velké ztráty. V rozhovoru pro BBC nicméně uvedl, že většina inzerentů se k sociální síti vrátila a příjmy společnosti se tak dostaly „na nulu“.

Musk také uvedl, že se jednalo o velmi stresující období a že sice byly provedeny nějaké chyby, ale celkově byla akvizice firmy správným krokem. Přestože se Twitter potýká s výzvami a musí čelit náročné situaci na trhu, platforma má podle Muska „největší počet uživatelů v historii a je stále velmi důležitou součástí sociálních médií“.

Nová firma X Corp.

Agentura Bloomberg zároveň upozornila, že Twitter a bývalý generální ředitel Jack Dorsey nyní čelí žalobě od aktivistky Laury Loomerové kvůli tomu, že jí byl neprávem zablokován účet. V dokumentech předložených kalifornskému soudu se přitom uvádí, že Twitter se spojil s nově vytvořenou firmou X Corp.

Tato změna vyvolala řadu spekulací o tom, co se bude se sociální sítí dít a co její majitel Elon Musk plánuje.

Redaktor BBC se patrně i kvůli zprávě Bloombergu dotazoval šéfa Twitteru na to, zda by prodal sociální síť za stejnou částku, jakou ji koupil – tedy za 44 miliard dolarů (946,4 miliardy korun). Musk odpověděl, že by ji prodal pouze v případě, že by „kupující byl stejně oddaný pravdě jako on sám“.

Zdroj: Bloomberg, Novinky.cz

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0