O2 a T-Mobile čelily výpadku služeb ve svých sítích

DomůTELCO

O2 a T-Mobile čelily výpadku služeb ve svých sítích

Telekomunikační společnosti O2 a T-Mobile v úterý 11. dubna v Česku čelily výpadku služeb ve svých sítích.

O2 zdraží svou 100GB SIM kartu. Konkurenční T-Mobile naopak zlevnil
O2 v ČR zaznamenalo loni provozní výnos 32 252 mil. Kč., O2 TV má 529 tisíc lidí
O2 nově u tarifů pro mladé aktivuje 5G
O2 TV si platí 586 tisíc klientů, často je ale součástí balíčku IPTV za 1 Kč

Telekomunikační společnosti O2 a T-Mobile v úterý 11. dubna v Česku čelily výpadku služeb ve svých sítích. Firmy o tom vpodvečer informovaly na svých twitterových účtech.

Výpadky se již podařilo odstranit. Podle společnosti T-Mobile byl problém ve sdílené části sítě O2 a následky poruchy se dotkly celé republiky.

Zákazníci společnosti O2 Czech republic se dnes mohli potýkat se sníženou dostupností služeb, uvedla bez dalších podrobností mluvčí firmy Veronika Zachariášová. Problémy byly s hovory i přenosy dat, uvedl operátor na twitteru. Krátce před 19:00 mluvčí ČTK oznámila, že provoz v síti O2 se vrací do normálu.

Problémy s dostupností služeb měla i společnost T-Mobile. „Můžeme potvrdit výpadek ve sdílené části sítě O2, následky tohoto výpadku se dotkly celé republiky,“ uvedla mluvčí společnosti Patricie Šedivá. Po 20:30 dodala, že chyba je již opravena a všechny služby by měly být dostupné. Při přetrvávajících potížích firma doporučuje restart telefonu, či datového zařízení.

Telekomunikační operátor O2, který patří investiční skupině PPF, má v Česku přes šest milionů SIM karet. T-Mobile je součástí nadnárodní skupiny Deutsche Telekom. V loňském roce měl T-Mobile v Česku 6,423 milionu zákazníků.

Zdroj: čtk

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0