Vyšetření sítnice umělou inteligencí už není sci-fi

DomůSoftware

Vyšetření sítnice umělou inteligencí už není sci-fi

Moderní technologie s prvky umělé inteligence začínají pomáhat v medicíně i v běžném životě.

Lenovo: 81 procent lidí preferuje k lepší produktivitě kombinaci umělé inteligence a lidské interakce
EU nebude formálně vyšetřovat investici Microsoftu do OpenAI
Umělá inteligence může chytrým telefonům vdechnout nový život
Chatbot ChatGPT si bude umět zapamatovat informace o uživatelích

Moderní technologie s prvky umělé inteligence začínají pomáhat v medicíně i v běžném životě. Společnost Aireen představí umělou inteligenci, která pomocí scanu oční sítnice diagnostikuje závažná onemocnění.

Vyšetření je bezbolestné a trvá zhruba 30 sekund. Dokáže rozpoznat zárodky vážných nemocí, jako například diabetes.

Diabetologie bude ostatně vedle obezitologie, kardiologie, psychologie a rehabilitace jedním z ústředních témat konference. U jednotlivých stánků budou k dispozici specialisté, připraveni zkonzultovat s veřejností zdravotní problémy.

Využijte LIFMAT Pass a procestujte své zdraví

„Cílem výstavy je ukázat, že vstup do telemedicíny nemusí být vůbec složitý. Návštěvníci obdrží při příchodu LIFMAT Pass, do kterého dostanou u označených stánků údaje o výsledcích měření. Změřit si mohou vitální funkce jako EKG, krevní tlak, hladinu cukru v krvi, tělesný tuk, složení těla a mnoho dalšího. Vše si mohou prohlédnout také elektronicky přes účet na stránkách www.lifmat.cz, který jim bude automaticky založen,“ říká docent Martin Matoulek, obezitolog a tělovýchovný lékař z 1. lékařské fakulty UK a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

Na stránkách nalezne účastník digitální záznam všech absolvovaných měření a bude mít možnost si cvičně propojit datový tok z nejrůznějších nositelných zařízení jako chytré hodinky nebo prsten, který měří tep a saturaci kyslíkem v krvi.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0