Alza.cz otevře první logistické centrum v Maďarsku

DomůByznys

Alza.cz otevře první logistické centrum v Maďarsku

Český e-commerce obr Alza otevře první logistické centrum mimo Česko, pronajala si sklady v Maďarsku

AI konference: Umělá inteligence není hrozba
Electro World: Online nákupy vzrostly o více než 200 %
Storyous získali investici od společnosti SaltPay
Kit Colbert novým ředitelem VMware pro technologie

Tuzemská e-commerce jednička Alza.cz otevře první logistické centrum mimo domovské Česko a Slovensko, a to konkrétně v Maďarsku.

Pobočka Alza.hu podepsala desetiletou smlouvu o nájmu s firmou GLP, která zelenému ufonovi poskytne sklad o rozloze 22 tisíc metrů čtverečních v maďarském Szigetu. Stavba centra je v chodu, dokončení je plánování ne třetí čtvrtletí tohoto roku.

“Alza.cz díky novému logistickému centru se 40 místy pro příjem zboží z dodávek i nákladních automobilů výrazně zrychlí distribuci zboží v Maďarsku. Jeho součástí bude kromě skladu o rozloze více než 20 000 m2 také showroom a AlzaDrive se samostatným vjezdem pro bezkontaktní odběr zboží přímo z automobilu. Maďarsko je naším důležitým a dynamicky rostoucím trhem, proto jsme se rozhodli otevřít zde naše první zahraniční logistické centrum, díky kterému budeme disponovat tisíci produkty k okamžitému odběru přímo na místě a zároveň nám to umožní výrazně zkrátit průměrnou dobu doručení,” informuje Alza.

Významný český e-commerce hráč s GLP spolupracuje i u nás. GLP Park Praha Chrášťany má rozlohu 40 tisíc metrů čtverečních.

Zdroj: Lupa.cz

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 1