Tomek, Průša, Rozhoň aj. letos investují s fondem Nation 1 na 20 milionů Kč

DomůByznys

Tomek, Průša, Rozhoň aj. letos investují s fondem Nation 1 na 20 milionů Kč

Známá investorská jména Tomek, Průša, Rozhoň a další investoři letos investují s fondem Nation 1 na 20 milionů korun do nadějných start-upů.

Tensor Ventures investuje do hráče v čipovém průmyslu Anari AI
Y Soft Ventures investuje miliony do Arbo Technologies a otevírá Startup Studio
Robotika: Návratnost investice do stroje s robotizací je 27 měsíců
Investoři přes Bondster proinvestovali přes 2 miliardy Kč

Známá investorská jména Tomek, Průša, Rozhoň a další investoři letos investují s fondem Nation 1 na 20 milionů korun do nadějných start-upů.

Letošní akcelerační program fondu Nation 1 se blíží ke svému slavnostnímu vyvrcholení – k prezentaci na Demo day. Všech osm vybraných startupů v rámci programu představí svůj produkt a pitch partnerům a veřejnosti.

Mentory jim byli například Silke Horáková, Honza Široký, Martin Rozhoň, Juraj Atlas a mnoho dalších výrazných osobností z české byznysové scény. Třem vybraným startupům z letošního kola akcelerátoru fond Nation 1 přislíbil investici v celkové hodnotě 20 milionů korun jsou jimi WeBoard, Xily a Dio. Fond dlouhodobě zaměřuje svou pozornost ke startupům na počátku jejich životního cyklu, tedy v pre-seed a seed fázi. Nation 1 si klade za cíl budování komunity kolem startupů, v níž mohou zkušení investoři a startupisté předávat své know-how.

Startupy zařazené do akcelerátoru své projekty prezentují investorům v rámci závěrečného Demo day. Pro svůj nápad tak mohou získat první investory a plně svůj záměr rozjet. Ještě před tímto prezentačním dnem, který se letos uskuteční 7. června, přislíbil fond Nation 1 třem vybraným projektům investici v celkové hodnotě 20 milionů korun. Registraci na Demo day je možné provést online zde.

Akcelerované firmy pro tento rok:
Talsec zaměřený na budování známky zabezpečeného připojení známé z internetových stránek, pro mobilní aplikace.
Canarytrace nabízí nejlepší způsob testování rychlosti internetových stránek, je určené zejména pro náročné weby, jakými jsou například Heureka či Alza.
JetVeo, původně známé jako AppNow, je nástroj, který pomáhá společnostem v nastavení jejich interních IT systémů s potřebou minimálního kódování.
Vision Systems vyvíjí software a hardware pro zautomatizování kontroly kvality na produkčních linkách v Česku a zahraničí.
Decisionrules.io, dříve Epptec, pomáhá snadno a vizuálně řídit pravidla interních IT systémů firmy.
WeBoard pomocí automatizované umělé inteligence přináší revoluci ve výcviku zaměstnanců v každodenním kontaktu se zákazníky.
Xily v sobě zahrnuje všechny potřebné aplikace pro rodiny, včetně komunikační platformy. Členové domácnosti mohou sdílet své rozvrhy, kalendáře a komunikovat mezi sebou.
Dio je mobilní aplikace určená pro kněze, kteří jejím prostřednictvím mohou vždy zůstat ve spojení se svou farností a s dalšími věřícími.

Komunita kolem startupů

Fond Nation 1 spolupracuje s investory a zkušenými podnikateli, kteří tak mohou startupům pomoct v jejich začátcích. „S fondem Nation 1 úzce spolupracují i další kapacity českého byznysu, například Ondřej a Josef Průšovi, zakladatelé Prusa Research, Martin Rozhoň, zakladatel Vivantis, Ondřej Tomek stojící za fondem Impulse Ventures či Michal Menšík, majitel společnosti DoDo. Společně s nimi chceme budovat a rozvíjet komunitu, v níž startupisté dostanou podporu i potřebné rady,“ dodává Marek Moravec, managing partner fondu Nation 1. Spoluprací s investory si fond klade za cíl vybudování příjemného prostředí kolem startupů, ve kterém se mohou scházet noví hráči se zkušenými podnikateli a firmami. Vytvořením této komunity Nation 1 napomáhá startupům v růstu zejména v jejich pre-seed a seed fázích. Nabízí tím šanci nastartovat byznys i získat tolik potřebné know-how.

Podpora v rámci akcelerace
Fond Nation 1 se už v rámci akcelerace rozhodl podpořit tři vybrané projekty investicí čítající dohromady 20 milionů korun a to konkrétně WeBoard, Xily a Dio. “Na akcelerátoru Nation1 jsme nejvíc ocenili nezměrné množství nápadů, kterými nás při každé mentoringové schůzce zahrnovali ti největší profesionálové svých oborů. Celý program byl nejen inspirativní, ale také konkrétně ovlivnil, jak Dio v současnosti vypadá. Team Akcelerátoru Nation 1 nám byl nesmírnou podporou a průvodcem v našem rozjezdu a fundraisingu,” říká k akceleraci Vojtěch Šanca, spoluzakladatel a CEO Dio.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 1