ARBES Technologies získal majoritu ve společnosti Crede Experto Praha

DomůByznys

ARBES Technologies získal majoritu ve společnosti Crede Experto Praha

ARBES Technologies získal majoritu ve společnosti Crede Experto Praha.

Microsoft plánuje koupit komunikační platformu Discord za 10 miliard USD
Xerox kupuje společnost CareAR, výrobce softwaru pro virtuální realitu
Kyber security firma Sophos kupuje společnost Capsule8
EK díky ústupkům schválila převzetí firmy Activision Blizzard Microsoftem

Většinový vlastnický podíl v české firmě Crede Experto Praha, která se specializuje na software pro oblast bankovnictví a platebního styku, odkoupila společnost ARBES Technologies.

Sloučením aktivit obou podniků vznikne jednička na českém i slovenském trhu v oblasti informačních systémů pro bankovnictví a platební styk s ročním obratem přes půl miliardy korun.

Nově vzniklý tým čítající více než 200 odborníků bude i nadále rozvíjet myšlenky a funkčnosti nynějších systémů a vytvářet pokroková řešení s ohledem na požadavky a trendy 21. století s využitím těch nejmodernějších technologií. „Mám velkou radost, že akvizice přinese spojení dvou týmů, které mají mnohaleté zkušenosti v oboru vývoje specializovaného softwaru pro finanční služby. Využijeme potenciál každého člena týmu k návrhu nové generace produktů pro oblast bankovnictví, přičemž stávající řešení u klientů budou podporována a rozvíjena i nadále,“ vysvětluje Michal Houštecký, ředitel společnosti ARBES Technologies.

Spojení obou společností je jedinečné především v kvalitě a know-how obou týmů. Proto se oba podniky těší na unikátní a inovativní nápady a řešení, které přinese kooperace všech specialistů. Z hlediska právní formy bude Crede Experto Praha dceřinou společnosti ARBES Technologies.

Všechny identifikační údaje (obchodní jméno, IČO, DIČ, čísla účtů apod.), stejně jako kontakty společnosti Crede Experto Praha zůstávají beze změny. Dosavadní majitel Crede Experto Praha, pan Jiří Sandanus, zůstává i nadále menšinovým společníkem a jednatelem společnosti. V souvislosti se změnou vlastnické struktury nejsou ve společnosti plánovány žádné personální změny.

Regionálně bude společný tým obsluhovat stávající země, kde působí, tedy Česko, Slovensko, Rakousko, Polsko a Německo. Předpokladem je však expanze i do dalších zemí, zejména s novou generací řešení pro platební styk a bankovnictví. Jednotlivé týmy budou i nadále sídlit v Praze, Brně, Bratislavě, Katovicích a Frankfurtu nad Mohanem.

„Cílem akvizice je rozšíření týmu zkušených odborníků v ARBES Technologies a posílení našeho postavení na trhu, což bude přínosem především pro naše stávající, ale o potenciální obchodní partnery. To vše přispěje k dalšímu maximálnímu zkvalitňování našich služeb a řešení,“ dodává Michal Houštecký. Nově vzniklá skupina se zařadí mezi největší poskytovatele řešení pro oblast kapitálových trhů, treasury a custody působící na evropském trhu.

 

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0