Solitea dokončila akvizici české společnosti Prytanis

DomůByznys

Solitea dokončila akvizici české společnosti Prytanis

Solitea dokončila akvizici české společnosti Prytanis, dodavateli informačních systémů pro autodopravce.

Čekáte na výsledek COVID testu? Prověřujte odkazy!
Michal Bubeníček novým CEO agentury Etnetera Motion
Špehovací kód Proxy.Agent v dubnu rostl
Český innovation path pomáhá firmám s modernizací a míří do Evropy

Solitea získala 100% podíl ve společnosti Prytanis, českém dodavateli informačních systémů pro autodopravce, provozovatele osobní přepravy a spediční a logistické společnosti. Po prosincové akvizici společnosti VH Soft je to v krátké době již druhá investice do tohoto segmentu.

„PRYTANIS do Solitey přináší nejen obrovské know-how zejména v oblasti řešení pro osobní a nákladní přepravu a spedici, ale i zákazníky, kteří patří mezi největší subjekty ve svém oboru. S rychlým rozvojem technologií je pro tento segment zákazníků kvalitní informační systém čím dál klíčovějším prostředkem pro akceleraci dalšího růstu,“ říká Martin Cígler, předseda představenstva Solitey. „Vnímáme zde obrovské synergie. Know-how PRYTANISu na poli informačních systémů pro řešení dopravy dovede Solitea doplnit o rozsáhlé zkušenosti v oblasti ERP či datové analytiky, díky kterým dokážeme zjednodušit a zefektivnit řešení vnitrofiremních procesů našich společných zákazníků. Akvizice pro nás rovněž znamená příliv kvalifikovaných odborníků a již nyní se těším na vzájemnou spolupráci.“

Solitea je jedním z největších dodavatelů účetních a podnikových informačních systémů (ERP) ve střední a východní Evropě, její řešení jsou určena jak pro komerční segment, tak i pro státní a neziskové organizace. Cloudové služby Solitey využívají statisíce uživatelů a v Česku je společnost také lídrem na trhu pokladních systémů. Součástí portfolia je i outsourcing zpracování mezd na klíč a realizace rozsáhlých projektů upravených na míru domácím i zahraničním zákazníkům. V tuzemsku se jedná například o systém eRecept, v zahraničí lze zmínit implementaci systému pro finskou celní správu TULLI.

„Spojení se Soliteou jako velkým softwarehousem nám poskytne tolik potřebné zázemí pro další rozvoj a implementaci nejmodernějších technologií,“ doplňuje Luboš Florián, předseda představenstva PRYTANIS a.s. „Díky tomu budeme schopni rychleji vyhovět požadavkům a potřebám našich zákazníků a výrazně zefektivnit jejich podnikání. Již dnes se také těšíme na využití synergií, které nám umožní rozšířit portfolio služeb a produktů poskytovaných naší stávající zákaznické bázi. Zároveň naše know-how využijeme u dnešních zákazníků Solitey a tím dále urychlíme náš růst.“

Z pohledu zaměstnanců, zákazníků a obchodních partnerů společnosti PRYTANIS neznamená akvizice žádnou změnu. Společnost i nadále bude řídit původní výkonný management a její činnost zůstává bez úprav. Ve struktuře Solitey bude spadat do divize Medium-sized Business. Cena akvizice je neveřejná a transakce podléhá schválení Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0