Solitea dokončila akvizici české společnosti Prytanis

DomůByznys

Solitea dokončila akvizici české společnosti Prytanis

Solitea dokončila akvizici české společnosti Prytanis, dodavateli informačních systémů pro autodopravce.

Thierry Breton: Evropa zaostává v investicích do TELCO sítí
Twisto oznámilo spolupráci s NFCtron v cashless platbách
IDC: Celosvětový trh služeb veřejného cloudu v roce 2019 vzrostl o čtvrtinu
Slevomat má Nákup na třetiny od Twista

Solitea získala 100{94956223523e30c8113a3a8d6a5ce4812a2cbdf57d9d14e19ce953758f5ce762} podíl ve společnosti Prytanis, českém dodavateli informačních systémů pro autodopravce, provozovatele osobní přepravy a spediční a logistické společnosti. Po prosincové akvizici společnosti VH Soft je to v krátké době již druhá investice do tohoto segmentu.

„PRYTANIS do Solitey přináší nejen obrovské know-how zejména v oblasti řešení pro osobní a nákladní přepravu a spedici, ale i zákazníky, kteří patří mezi největší subjekty ve svém oboru. S rychlým rozvojem technologií je pro tento segment zákazníků kvalitní informační systém čím dál klíčovějším prostředkem pro akceleraci dalšího růstu,“ říká Martin Cígler, předseda představenstva Solitey. „Vnímáme zde obrovské synergie. Know-how PRYTANISu na poli informačních systémů pro řešení dopravy dovede Solitea doplnit o rozsáhlé zkušenosti v oblasti ERP či datové analytiky, díky kterým dokážeme zjednodušit a zefektivnit řešení vnitrofiremních procesů našich společných zákazníků. Akvizice pro nás rovněž znamená příliv kvalifikovaných odborníků a již nyní se těším na vzájemnou spolupráci.“

Solitea je jedním z největších dodavatelů účetních a podnikových informačních systémů (ERP) ve střední a východní Evropě, její řešení jsou určena jak pro komerční segment, tak i pro státní a neziskové organizace. Cloudové služby Solitey využívají statisíce uživatelů a v Česku je společnost také lídrem na trhu pokladních systémů. Součástí portfolia je i outsourcing zpracování mezd na klíč a realizace rozsáhlých projektů upravených na míru domácím i zahraničním zákazníkům. V tuzemsku se jedná například o systém eRecept, v zahraničí lze zmínit implementaci systému pro finskou celní správu TULLI.

„Spojení se Soliteou jako velkým softwarehousem nám poskytne tolik potřebné zázemí pro další rozvoj a implementaci nejmodernějších technologií,“ doplňuje Luboš Florián, předseda představenstva PRYTANIS a.s. „Díky tomu budeme schopni rychleji vyhovět požadavkům a potřebám našich zákazníků a výrazně zefektivnit jejich podnikání. Již dnes se také těšíme na využití synergií, které nám umožní rozšířit portfolio služeb a produktů poskytovaných naší stávající zákaznické bázi. Zároveň naše know-how využijeme u dnešních zákazníků Solitey a tím dále urychlíme náš růst.“

Z pohledu zaměstnanců, zákazníků a obchodních partnerů společnosti PRYTANIS neznamená akvizice žádnou změnu. Společnost i nadále bude řídit původní výkonný management a její činnost zůstává bez úprav. Ve struktuře Solitey bude spadat do divize Medium-sized Business. Cena akvizice je neveřejná a transakce podléhá schválení Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0