Bitcoin dál posiluje, překonal hranici 30.000 dolarů

DomůByznys

Bitcoin dál posiluje, překonal hranici 30.000 dolarů

Kryproměna bitcoin dál posiluje, překonala hranici 30.000 dolarů.

Bondster umožní investici do úvěrů zajištěných bitcoiny
Bitcoin se propadl pod 30 tisíc dolarů, trh kryptoměn přišel o 100 miliard
Česká kryptoměnová banka spojila síly s francouzskými experty na kyberbezpečnost
Bitcoin stoupl na devítiměsíční maximum, těží z neklidu v bankovním sektoru

Největší kryptoměna bitcoin dále posiluje, dnes po deseti měsících překročila hranici 30.000 dolarů (643.160 Kč). Investoři zvyšují sázky na to, že americká centrální banka (Fed) brzy přestane s agresivním zpřísňováním měnové politiky.

Kolem 8:45 SELČ si bitcoin podle specializovaného serveru CoinDesk připisoval za uplynulých 24 hodin 6,4 procenta na zhruba 30.089 dolarů. Během obchodování v Číně kryptoměna vystoupala až na 30.403,09 dolaru.

Druhá největší kryptoměna, ether, ve stejnou dobu posilovala o 3,25 procenta na 1921 dolaru. Minulý týden se pohybovala kolem osmiměsíčního maxima 1942,50 dolaru.

Páteční zpráva o vývoji amerického pracovního trhu v březnu ukázala, že zaměstnavatelé si minulý měsíc udrželi vysoké tempo přijímání nových zaměstnanců. To podle agentury Reuters svědčí o odolnosti amerického hospodářství.

Otřesy v bankovním sektoru, které vyvolal krach banky Silicon Valley Bank (SVB) minulý měsíc, zvýšily očekávání trhu, že Fed pravděpodobně nebude delší dobu zvyšovat úrokové sazby, protože se snaží zmírnit napětí v tomto sektoru.

„Důvodem obecného posilování kryptoměn je optimismus obchodníků ohledně měnové politiky centrálních bank,“ uvedla analytička Tina Tengová ze společnosti CMC Markets.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0