Čínské telefony kyber rizikem pro americké politiky?

DomůKyberbezpečnostTELCO

Čínské telefony kyber rizikem pro americké politiky?

Demokratický národní výbor varoval své kandidáty kandidující v listopadových volbách do Kongresu, aby nepoužívali zařízení od čínských společností ZTE a Huawei.

Samsung představil telefony Galaxy S21 určené pro lidi na home office
Úřad pro kybernetickou bezpečnost varoval před výrobky firem Huawei a ZTE
James Tang nastupuje na pozici ředitele Huawei v ČR
Huawei představuje nový tablet MatePad 11
Demokratický národní výbor varuje kandidáty před užíváním smartphonů od společností ZTE a Huawei.

Demokratický národní výbor varoval své kandidáty kandidující v listopadových volbách do Kongresu, aby nepoužívali zařízení od čínských společností ZTE a Huawei. Výbor vydal své varování poté, co se dozvěděl, že jedna z organizací demokratů zvažovala pro své pracovníky  nákup smartphonů značky ZTE.

Bezpečnostní šéf výboru Bob Lord v prohlášení uvedl, že kandidáti si zařízení těchto značek nemají pořizovat pro pracovní účely ani v případě, že se prodávají za velmi nízké ceny. Mají se také ujistit, že si je nekupuje nikdo z jejich spolupracovníků.

V únoru varovali před používáním telefonů Huawei a ZTE ve svém vystoupení před senátním Výborem pro zpravodajské služby i šéfové agentur CIA, NSA, FBI a vojenské rozvědky Defense Intelligence Agency. Podle nich společnosti představují kvůli údajnému napojení na čínskou vládu pro americké zákazníky vážné bezpečnostní riziko.

Např. šéf FBI Christopher Wray tehdy prohlásil, že není v zájmu USA, aby „jakákoli firma zavázaná cizí vládě a nesdílející naše hodnoty získávala v americké telekomunikační síti silové pozice“. Podle něj by tak čínské firmy mohly provádět špionáž, telekomunikační síť škodlivě modifikovat a krást z ní citlivé informace.

Začátkem roku upustili přední mobilní operátoři Verizon a AT&T od plánů oficiálně na americký trh uvést vlajkové lodi firmy Huawei, údajně kvůli politickému nátlaku. Mezitím  Pentagon zakázal v obchodech na amerických vojenských základnách prodej telefonů obou značek, přičemž jako důvod uvedl bezpečnostní obavy.

Společnosti v minulosti opakovaně nařčení z možného „špehování“ odmítly. Huawei je podle svých slov v byznysu již 30 let, působí ve 170 zemích světa a nepředstavuje žádné větší kyberbezpečnostní riziko než jakákoli jiná firma.

Zdroj: oTechnice.cz

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0