Hrozba? USA povolí 3D tisk zbraní

DomůVeřejná správa

Hrozba? USA povolí 3D tisk zbraní

Americká legislativa umožní domácnostem využití technologie 3D tisku pro tisk zbraní.

IDC: Globální trh tiskových zařízení se ve druhém kvartálu propadl o desetinu
Firmy v Česku během koronakrize investují do 3D tisku
Rok 2020 akceleroval potřebu digitalizace
Brněnští Y Soft již 20 let inovují globální trh s 3D tiskem
Americká legislativa umožní domácnostem využití technologie 3D tisku pro tisk zbraní.

Před více než pěti lety Cody Wilson umístil na net soubory pro 3D tisk palné zbraně Liberator. To se nelíbilo úřadům a autorovi hrozilo i vězení. Nyní je ale všechno jinak a v USA už brzy začne éra zbraní vyráběných na 3D tiskárnách.

Budoucnost bude brzy ještě hodně „zajímavá“. Moderní technologie sice dokáží člověku hodně usnadnit život, spousta produktů se ale dá využít i negativně. Drony tak např. mohou být sice skvělým prostředkem k natáčení pěkných záběrů, mohou být ale také velmi snadno využity k teroristickým útokům.

3D tiskárny mohou velmi dobře posloužit k výrobě nejrůznějších produktů, ať už jde o zubní protézy, náhradní díly na auta, mohou stavět domy nebo spoustu dalších jiných věcí, ale také lze s jejich pomocí vyrábět zbraně.

Je otázkou, zda-li právě v USA, kde celkově uvolněná politika vůči držitelům zbraní přináší v poslední době mnoho tragických příkladů v podobě útoků na nevinné lidi, je rozumné dát domácnostem a kterémukoliv člověku možnost tisknout si doma střelné zbraně. „Technologie 3D tisku směřuje ve svém vývoji mílovými kroky kupředu, její využití ale spatřuji zejména v podpoře oblastí, které mají celospolečensky pozitivní vliv a dopady. Jde zejména o oblasti školství, kde se začíná rozšiřovat 3D tisk pro tvorbu pomůcek do výuky nebo oblast zdravotnictví, kde může být 3D tisk využitý k výrobě moderních implantátů či různých verzí náhrad klíčových prvků pro stavbu lidského těla,“ uvedl Jiří Kocourek ze společnosti Y Soft, která se zabývá vývojem technologií v oblasti 3D tisku.

 

 

Zdroj: Svethardware.cz

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0