Cisco: hesla budou nahrazena ověřováním pomocí biometriky nebo bezpečnostních klíčů

DomůKyberbezpečnost

Cisco: hesla budou nahrazena ověřováním pomocí biometriky nebo bezpečnostních klíčů

Bezpečnostní odborníci společnosti Cisco firmám, aby nahradily tradiční hesla bezheslovým ověřováním.

Twitter dobrým vodítkem pro hodnocení pravděpodobnosti kyber napadení
Cisco: Za rezervací jedné dovolené je použití až 27 aplikací
Cisco chtělo šetřit, místo toho kupuje Acacii za 4,5 mld. dolarů
Cisco uvedlo Webex pro obranné složky a veřejný sektor

Bezpečnostní odborníci Cisco doporučují firmám, aby nahradily tradiční hesla bezheslovým ověřováním.

Hesla jsou častým cílem útoku hackerů, kterým obtížně odolávají. V řadě případů jsou snadno prolomitelná a obtížně spravovatelná, což stojí podniky po celém světě miliardy dolarů ročně. Žádosti o resetování hesla představují v organizacích až polovinu všech požadavků na IT oddělení, což vede jednak ke zbytečnému propadu produktivity uživatelů, jednak k navyšování nákladů na IT podporu.

Hlavní problémy s hesly:

  • jsou nákladná – podle společnosti Gartner Group až 50 % požadavků na firemní IT helpdesky řeší problémy s hesly
  • pro uživatele jsou zdrojem frustrace – podle průzkumu společnosti LastPass používá korporátní zaměstnanec v průměru 190 hesel!
  • především jsou však neúčinná – podle zprávy Verizon Data Breach Report je 81 % narušení bezpečnosti důsledkem slabých nebo ukradených přihlašovacích údajů.

Podle odborníků společnosti Cisco proto budoucnost digitálního zabezpečení doporučují jednoduché a účinné nástroje pro ověřování bez použití hesla. Bezheslové ověřování, jako je například Cisco Duo Passwordless, umožní firemním uživatelům zapomenout na hesla a bezpečně se přihlašovat do firemních aplikací pomocí bezpečnostních klíčů nebo čteček biometrických údajů zabudovaných v moderních noteboocích a chytrých telefonech.

Mezi firemními uživateli jsou zařízení schopná číst biometrické údaje již široce dostupná a doba, kdy se hesla přestanou používat, se díky nim blíží. Podle analýzy Cisco Duo Trusted Access v současnosti již 80 % podnikových mobilních zařízení umožňuje přihlašování pomocí biometrických funkcí, přičemž tento podíl se za posledních pět let zvýšil o 12 %.

„Společnost Cisco intenzivně pracuje na různých metodách bezheslové ověřování, které respektuje potřeby zaměstnanců se zachováním vysoké úrovně bezpečnosti a bez zvýšených nároků na IT infrastrukturu firem,“ řekl Gee Rittenhouse, senior viceprezident a generální ředitel divize Cisco Security. „Bez nadsázky lze říci, že ověřování bez hesla bude mít celosvětově nejvýznamnější dopad na způsob, jakým uživatelé přistupují k datům. Nejjednodušší přístupová cesta bude totiž zároveň ta nejbezpečnější.“

 

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0