Cisco přichází s inovacemi komunikační platformy Webex

DomůHardware

Cisco přichází s inovacemi komunikační platformy Webex

Cisco přichází s inovacemi komunikační platformy Webex, nová zařízení pro Webex se soustředí na zvýšení technické kvality videokonferencí.

Call centra už testují ChatGPT na zákaznické lince
Petr Kocmich posiluje kyberbezpečnostní tým Soitronu
Masivní únik dat ze streamingové platformy Twitch
Edge řešení Dell rozšiřují IT kapacity mimo datové centrum

Společnost Cisco představila další inovace ekosystému Webex, end-to-end řešení pro hybridní práci. Hardwarová vylepšení se zaměřují na lepší kvalitu videokonferencí. Ukazuje se totiž, že nedostačující technologie může výrazně ovlivnit výkony hybridních týmů.

Mnoho výzkumů z poslední doby potvrzuje, že model hybridní práce přináší nejen pozitiva plynoucí z flexibility či úspor času, ale má i své stinné stránky. Například účastníci studie Dimensional Research uvedli, že na videokonferencích tráví dvě a více hodin denně (93 %) a cítí se z nich unaveni (95 %). Bezmála 70 % respondentů se vzdálených schůzek účastní prostřednictvím notebooků.

Nejen tento průzkum potvrzuje, že problémy se zapojením, synchronizací, nastavením, hlukem na pozadí, špatným zvukem či nízkou kvalitou videa mohou být zdrojem frustrace. I použité technologie tak významně ovlivňují efektivitu pracovních týmů. A nová zařízení pro Webex nejsou samoúčelné „vychytávky“, ale inovace, které mají reálný dopad na kvalitu práce.

Aktuálně Cisco uvádí na trh inovace Webex Room Bar a Cisco Desk Camera 1080p.

Webex Room Bar představuje komunikační konzoli určenou především do malých či středně velkých zasedacích místností a s pomocí umělé inteligence dokáže řešit problémy vzdáleností ve stísněných prostorech. AI zároveň vyrovnává úroveň hlasitosti všech účastníků a eliminuje ruch na pozadí. Webex Room Bar umožňuje připojení nejen ke schůzkám Webex, ale i Zoom, Microsoft Teams či Google Meet. Webex Room Bar představuje elegantní řešení, které i do menších prostor, huddle space, a třeba i do domácnosti přinese vlastnosti a funkce velkých zasedaček.

Cisco Desk Camera 1080p s vysokým rozlišením přináší vynikající kvalitu videa na domácím monitoru nebo notebooku a lze ji také použít v kanceláři pro hotdesking. Je vybavena mimo jiné dvěma všesměrovými mikrofony a pro dokonalý obraz používá rychlé automatické ostření, korekci světla a výkonný 4násobný digitální zoom.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 1