Dell prodal svoji cloud divizi Boomi za 4 miliardy dolarů

DomůByznys

Dell prodal svoji cloud divizi Boomi za 4 miliardy dolarů

Počítačový gigant Dell prodal svoji cloudovou divizi Boomi za 4 miliardy amerických dolarů.

Radek Šilhánek bude zodpovědný za cloud implementace Adastry
Kvůli rozšíření funkcí programu Stealthwatch zakoupilo Cisco firmu Observable Networks
Správa tisku v cloudu je příležitost ke zvýšení bezpečnosti ve firmě
Microsoft v Česku zvýšil tržby z 1,9 na 2,3 miliardy korun.

Počítačový gigant Dell prodal svoji cloudovou divizi Boomi za 4 miliardy amerických dolarů.

Na prodeji svých cloudových aktivit Boomi se americká společnost dohodla se soukromým investory Francisco Partners a TPG. Hodnota dohody je čtyři miliardy USD (85,6 miliardy Kč), oznámily společnosti. Prodej je součástí snahy generálního ředitele Michaela Della zredukovat aktivity Dellu, uvedla agentura Bloomberg.

Boomi se specializuje na integraci různých cloudových platforem pro společnosti. Má více než 15.000 zákazníků. Dell koupil firmu v roce 2010, cenu, jakou za ni zaplatil, však nikdy nezveřejnil.

Navrhovaná transakce by měla pomoci Boomi k dalšímu růstu a je výhodná pro obě společnosti, zákazníky a partnery, uvedl provozní ředitel Dellu Jeff Clarke v prohlášení. Pro Dell to znamená, že se může zaměřit na podporu růstu a pokračující modernizací v infrastruktuře a osobních počítačích a na expanzi v oblastech s vysokou prioritou, dodal. Dohoda by měla být dokončena ještě v letošním roce.

Dell v posledních letech čistí svoji rozvahu a zbavuje se různých podniků. Minulý měsíc oznámil plány na oddělení podílu v poskytovateli softwaru pro infrastrukturu VMware Inc., který je jeho nejcennějším aktivem. Loni prodal divizi RSA zaměřenou na kybernetickou bezpečnost za 2,08 miliardy USD. Firma se snaží snížit svoji závislost na prodeji hardwaru a transformovat se na prodejce počítačových služeb založených na předplatném. Tento přesun sice pokračuje, prodej počítačů komerčním a běžným zákazníkům se však stále podílí na tržbách skupiny zhruba polovinou.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0