Vývojáři Backbase získali 120 milionů euro od Motive Partners na financování růstu

DomůByznys

Vývojáři Backbase získali 120 milionů euro od Motive Partners na financování růstu

Společnost Backbase, vývojářské studio z jehož dílny pochází špičková platforma Engagement Banking Platform, nyní získala od investiční společnosti Motive Partners 120 milionů euro na financování růstového kapitálu.

Startup BotX získal investici 20 milionů korun ze Švýcarska
Česká spořitelna investovala do služby wflow.com digitalizující účtenky a faktury
Investoři v čele se Soulmates Ventures vloží do AI Signapse pro neslyšící 60 milionů
Acronis získal investici 250 milionů dolarů od CVC Capital

Společnost Backbase, vývojářské studio z jehož dílny pochází špičková platforma Engagement Banking Platform, nyní získala od investiční společnosti Motive Partners 120 milionů euro na financování růstového kapitálu. Díky tomu vzrostla celková tržní hodnota firmy na více než 2,5 miliardy euro.

Jde o růstovou investici od fondu Motive Partners, která plně podporuje Backbase v tom, aby zůstala nezávislou entitou a řídila strategii Engagement Banking, tím, že se i nadále zaměřuje na inovace zaměřené na zákazníka, které transformují zastaralé kanály a starší aplikace odvětví finančních služeb.

Většina bank se potýká se zastaralou infrastrukturou svých systémů, které nikdy nebyly navržena tak, aby zákazníkům poskytovaly komplexní služby. Tato investice umožní společnosti Backbase zdvojnásobit svou vizi Engagement Banking a urychlit její poslání přetvořit bankovnictví kolem potřeb zákazníka. Engagement Banking je změnou paradigmatu v sektoru.

Namísto propojování a umělého roubování těchto starších aplikací a pokusů o přepracování bankovnictví na základě zastaralé technologie mohou banky a družstevní záložny okamžitě využít sílu cloudové platformy pro zapojení zákazníků do bezproblémové obsluhy systémů.

Od onboardingu, přes servis, půjčování a další služby, tato investice podporuje růst prostřednictvím expanze produktů a dalšího růstu našich prodejních a marketingových operací.

„Dnešek je významným milníkem pro více než 2 000 lidí v Backbases a 150 zákazníků po celém světě, abychom oslavili neuvěřitelný pokrok, kterého jsme dosáhli. Díky tomuto partnerství jsme ještě lépe vybaveni, abychom posunuli naši vizi Engagement Banking na další úroveň. Nemohu být více nadšený z příležitostí, které před námi leží, a z pozitivního dopadu, který můžeme mít,“ řekl Jouk Pleiter, zakladatel a generální ředitel společnosti Backbase.

„Všem našim zákazníkům chci osobně zopakovat náš dlouhodobý závazek být vaším nezávislým a dlouhodobým partnerem v oblasti inovací. Pro nás je to stále první den. Po více než deset let prokázala společnost Backbase vedoucí postavení a inovace při zlepšování digitálních vztahů mezi finančními institucemi a jejími zákazníky,“ vysvětlil Rob Heyvaert, zakladatel a vedoucí partner Motive Partners.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0