Dell nabídkou služeb zpětného odběru pomáhá firmám s likvidací IT vybavení

DomůHardware

Dell nabídkou služeb zpětného odběru pomáhá firmám s likvidací IT vybavení

Dell nabídkou služeb zpětného odběru pomáhá firmám s likvidací IT vybavení.

Dell uvádí notebooky pro studenty Chromebook 3100 a Latitude 3120
Dell uvádí nové notebooky XPS s Intel Core i9k
Dell: Firmy nevěří v obnovu ztracených dat po kyberútoku
Dell představil koncept nízkoemisního notebooku Luna

Společnost Dell Technologies oznamuje rozšíření svých služeb zpětného odběru zařízení do České republiky.

Služba se vztahuje na jakoukoli značku notebooku, stolního počítače, serveru, periferního zařízení a příslušenství a pomáhá zákazníkům získat hodnotu ze stávajícího IT vybavení a využívat služby ekologické recyklace ve velkém měřítku.

Společnost Dell od roku 2008 prostřednictvím svých programů zpětného odběru převzala více než 2,5 miliardy kusů elektroniky a podpořila tak podniky v ekologické likvidaci vysloužilého IT vybavení. Služby zpětného odběru poskytují moderní, zjednodušenou a standardizovanou nabídku, která zákazníkům pomáhá rozšířit jejich snahy o recyklaci. Nabídka zahrnuje nový samoobslužný online portál, který ještě více zjednodušuje likvidaci vybavení – poskytuje podnikům odhady hodnoty v reálném čase, komplexní prostředky a zjednodušený zpětný odběr zařízení.

Rozšířením služeb bezpečné recyklace elektroniky a IT vybavení Dell směřuje k naplnění svého cíle do roku 2030 za každé prodané zařízení jedno recyklovat nebo repasovat.

Maximalizace užitku a doby užívání IT 

Společnost Dell Technologies nestanovuje žádný minimální limit počtu kusů a usnadňuje tak život zákazníkům z řad firem všech velikostí, ať mají centralizované nebo vzdálené pracovní síly. Tyto služby nabízejí flexibilitu a kontrolu díky možnosti sledování celého procesu online prostřednictvím samoobslužného portálu. Zákazníci mohou využívat odhady hodnoty v reálném čase, aby mohli své vybavení maximálně využít a zjednodušit životní cyklus svých systémů.

Ochrana podniků pomocí bezpečnostních služeb 

Po odevzdání zařízení zákazníkem jsou odstraněna data v souladu se standardy pro sanitaci dat, aby se minimalizovalo riziko porušení zabezpečení. Služby zpětného odběru zařízení nyní nabízejí další možnosti, které zvyšují míru ochrany:

  • Sanitace dat na místě – data jsou odstraněna přímo na místě dříve, než zařízení opustí prostory zákazníka.
  • Skartace pevných disků na místě – pevné disky s daty se likvidují fyzickým zničením a recyklují podle místních předpisů.

Příležitosti pro distribuční kanály v České republice

Služby zpětného odběru zařízení jsou k dispozici prostřednictvím společnosti Dell Technologies a jejích obchodních partnerů.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 1