Detekci ransomwaru Esetu posílí technologie na hardwarové úrovni od Intel

DomůHardware

Detekci ransomwaru Esetu posílí technologie na hardwarové úrovni od Intel

Antivirová firma Eset se rozhodla integrovat Intel Threat Detection Technology (Intel TDT) do svého kyberbezpečnostního řešení pro koncové body Endpoint Security.

PayPal v USA spouští platby kryptoměnami
Tržby Xeroxu v roce 2020 klesly o 22 {94956223523e30c8113a3a8d6a5ce4812a2cbdf57d9d14e19ce953758f5ce762}
Prezident Biden útočí na Amazon za neplacení daní v USA
Raghu Raghuram novým generálním ředitelem VMware

Antivirová firma Eset se rozhodla integrovat Intel Threat Detection Technology (Intel TDT) do svého kyberbezpečnostního řešení pro koncové body Endpoint Security.

S ohledem na komplexní a neustále se vyvíjející povahu ransomwaru, který představuje stále větší hrozbu pro pracovní i osobní život jejích zákazníků, se společnost Eset rozhodla obohatit své softwarové detekční technologie o nový způsob detekce založený na telemetrických datech a strojovém učení, které poskytují procesory společnosti Intel. Integrace technologie Intel TDT tak znamená, že bezpečnostní software pro koncové body od Esetu běžící na počítačích s procesory Intel bude nyní poskytovat ještě lepší ochranu před ransomware. Eset tímto krokem reaguje na neustálý technologický vývoj a pokrok a chce tak poskytnout nové a účinné nástroje pro zabezpečení firem všech velikostí.

„Tato spolupráce je krokem k okamžitému zvýšení úrovně ochrany, kterou právě integrace hardwarové technologie pro detekci ransomwaru od Intelu přináší. Využití telemetrie a strojového učení, které poskytuje přímo procesor, je účinným krokem, který umožní lepší sledování běžících procesů a odhalení jejich škodlivého chování, v tomto případě nevyžádaného šifrování souborů. Pro nás to v podstatě znamená možnost odhalit i takový ransomware, který se snaží vyhnout své detekci v paměti zařízení. Eset vždy věřil ve vícevrstvý přístup a s přidáním detekce na úrovni hardware si uvědomujeme, že tento způsob ochrany je dalším milníkem v boji proti kybernetickým hrozbám,“ vysvětluje Miroslav Dvořák, technický ředitel české pobočky společnosti Eset.

Integrace technologie od společnosti Intel zamezí ransomwaru obcházet detekce

Vzhledem k ničivým dopadům nedávných ransomwarových útoků a s tím spojené rostoucí náročnosti na účinnou obranu koncových bodů, představuje tato hrozba problém, který je nutné co nejúčinněji vyřešit. Efektivním způsobem řešení je právě integrace hardwarově založené detekce ransomwaru a jeho technik vyhýbání se odhalení do bezpečnostních řešení Eset pro koncové body. Díky neustálému vývoji a vylepšování strojového učení technologie TDT bude Eset v rámci svých řešení schopen odhalovat automaticky i nové odvozené varianty ransomwarových hrozeb.

Pro klienty společnosti Esetu spočívá přínos této spolupráce v několika výhodách zároveň. Díky využití modelů strojového učení technologie TDT bude zajištěna přesnější a účinnější ochrana před ransomwarovými útoky. Zároveň ale tato zvýšená ochrana nepředstavuje viditelný dopad na výkon zařízení. K analýze a zpracování je totiž využívána integrovaná grafická jednotka (GPU).

„Nízký dopad na výkon systému je oblast, kterou Eset v rámci své vícevrstvé softwarové architektury vždy upřednostňoval, a která je pro mnoho našich klientů důvodem, proč si naše řešení koupit. Využití technologií, které nám pomohou s prevencí a ochranou, a zároveň zachovají výkon, je pro obě strany výhodná volba,“ říká Dvořák.

Zákazníci dostanou posílenou ochranu ještě v letošním roce

Produkty s integrovanými funkcemi budou k dispozici ještě letos v některé z nadcházejících verzí bezpečnostních produktů pro koncové body. Podmínkou fungování bude kromě nové verze produktu ještě procesor Intel Core 9. generace nebo novější, jelikož technologie TDT je dostupná pro využití pokročilé detekce ransomware právě od této generace.

„Ransomware má dopad jak na malé firmy, tak na velké podniky. Jeho ekonomické dopady se mohou projevit i v globálním měřítku. Jsme rádi, že můžeme spolupracovat se společností Eset, která v boji proti této hrozbě zanechává celosvětově významnou stopu. Produkty firmy posílené o detekci ransomware pomocí technologie Intel TDT, budou podporovány nejen v edici vPro Enterprise, ale i ve vPro Essentials určené pro malé a střední podniky. Pro koncové zákazníky to znamená dostupnost atraktivního hardwarového a softwarového balíčku, který poskytne adekvátní úroveň zabezpečení pro firmy jakékoli velikosti, které pro svou maximální účinnost využívá kombinaci softwaru společnosti Eset a procesorů Intel. Jedná se o významný krok vpřed v boji proti ransomwaru,“ říká Carla Rodriguez, Senior Director Ecosystem Partner Enablement ve společnosti Intel.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0