PayPal v USA spouští platby kryptoměnami

DomůByznys

PayPal v USA spouští platby kryptoměnami

PayPal spouští možnost platby kryptoměnami. Zatím jen pro americké občany.

Mateřská skupina českého Dáme jídlo spouští vlastní fond rizikového kapitálu
MALL Group šla v roce 2020 do zisku, obrat činil 21 miliard
Startup Aptien získal desítky milionů od J&T Ventures
T-Mobile v pololetí zvýšil provozní zisk o 3,6 {94956223523e30c8113a3a8d6a5ce4812a2cbdf57d9d14e19ce953758f5ce762} na 6,2 miliardy Kč

PayPal spouští možnost platby kryptoměnami pomocí tlačítka „Checkout with crypto“. Zatím jen pro americké občany.

Platební služba PayPal umožní americkým rezidentům u obchodníků platit prostředky uloženými v kryptoměnách. Zákazníci, kteří do své peněženky v PayPalu nahrají Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum nebo Litecoin, budou při placení moci kryptoměnu bez poplatku konvertovat v běžné fiat měny. Firma tento způsob plateb v následujících měsících umožní v 29 milionech e-shopů po celém světě.

„Je to poprvé, co můžete kryptoměny použít stejným způsobem jako kreditní nebo debetní karty uložené ve svých PayPal peněženkách,“ řekl prezident a výkonný ředitel firmy Dan Schulman.

PayPal umožňuje nákup, prodej a držení kryptoměn od loňského října. Americká CNBC připomíná, že firma oznámení o implementaci kryptoměnových plateb v e-shopech oznámila necelý týden poté, co automobilka Tesla spustila možnost nákupu svých vozů prostřednictvím Bitcoinu. Na rozdíl od Tesly, která bude přímo přijímat digitální mince, ale platby u PayPalu budou v konečné fázi nadále probíhat pomocí klasických měn.

Platební firma tento krok zdůvodňuje tím, že hodnota kryptoměn je stále velmi volatilní a provedení finální platby v běžných měnách sníží riziko kurzových ztrát pro obchodníky.

„Myslíme, že se nacházíme ve bodu zlomu, kdy kryptoměny přestávají být jen typem aktiv, které nakoupíte, držíte a případně prodáte a stávají se legitimním prostředkem transakcí ve skutečném světě s miliony obchodníků,“ dodal Schulman.

Zdroj: Lupa.cz

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0