PayPal v USA spouští platby kryptoměnami

DomůByznys

PayPal v USA spouští platby kryptoměnami

PayPal spouští možnost platby kryptoměnami. Zatím jen pro americké občany.

Ochrana úspor před inflací? Zkuste investice do fondů kvalifikovaných investorů
VMware měl v prvním čtvrtletí čistý zisk 425 milionů USD
Banky plánují přesunout přes polovinu výpočetní zátěže do cloudu
Packeta, provozovatel Zásilkovny, má za čtvrt roku tržby přes miliardu

PayPal spouští možnost platby kryptoměnami pomocí tlačítka „Checkout with crypto“. Zatím jen pro americké občany.

Platební služba PayPal umožní americkým rezidentům u obchodníků platit prostředky uloženými v kryptoměnách. Zákazníci, kteří do své peněženky v PayPalu nahrají Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum nebo Litecoin, budou při placení moci kryptoměnu bez poplatku konvertovat v běžné fiat měny. Firma tento způsob plateb v následujících měsících umožní v 29 milionech e-shopů po celém světě.

„Je to poprvé, co můžete kryptoměny použít stejným způsobem jako kreditní nebo debetní karty uložené ve svých PayPal peněženkách,“ řekl prezident a výkonný ředitel firmy Dan Schulman.

PayPal umožňuje nákup, prodej a držení kryptoměn od loňského října. Americká CNBC připomíná, že firma oznámení o implementaci kryptoměnových plateb v e-shopech oznámila necelý týden poté, co automobilka Tesla spustila možnost nákupu svých vozů prostřednictvím Bitcoinu. Na rozdíl od Tesly, která bude přímo přijímat digitální mince, ale platby u PayPalu budou v konečné fázi nadále probíhat pomocí klasických měn.

Platební firma tento krok zdůvodňuje tím, že hodnota kryptoměn je stále velmi volatilní a provedení finální platby v běžných měnách sníží riziko kurzových ztrát pro obchodníky.

„Myslíme, že se nacházíme ve bodu zlomu, kdy kryptoměny přestávají být jen typem aktiv, které nakoupíte, držíte a případně prodáte a stávají se legitimním prostředkem transakcí ve skutečném světě s miliony obchodníků,“ dodal Schulman.

Zdroj: Lupa.cz

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0