Emirates představuje nové centrum Ebdaa pro technologické a letecké inovace

DomůZahraničí

Emirates představuje nové centrum Ebdaa pro technologické a letecké inovace

Skupina Emirates tento týden otevřela nové technologické centrum leteckých inovací jménem Ebdaa, které v arabštině znamená tvořivost. Nové centrum se nachází v bývalém pavilonu Emirates na Expo 2020 v Dubaji.

Češi utratí v e-shopech před Vánoci 77 miliard korun
Prima končí na O2 TV, stojí za tím spor za peníze z reklamy
Na webu roste obchod s kradenými prémiovými účty ChatGPT
Datové schránky budou automaticky zřizovány i lidem s pozastavenou živností

Skupina Emirates otevřela nové technologické centrum leteckých inovací jménem Ebdaa, které v arabštině znamená tvořivost. Nové centrum se nachází v bývalém pavilonu Emirates na Expo 2020 v Dubaji.

Ebdaa slavnostně otevřel Jeho Výsost šejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, předseda představenstva a generální ředitel Emirates Airline & Group, za přítomnosti J. E. Reem Al Hashimy, státní ministryně pro mezinárodní spolupráci, a hodnostářů z Nadace budoucnosti Dubaje, Generálního ředitelství pro pobyt a cizinecké záležitosti, dubajské policie, Generálního úřadu pro civilní letectví, ministerstva hospodářství a cestovního ruchu Dubaje a společnosti flydubai, partnerů z technologických společností a vysokých manažerů skupiny Emirates.

Jeho Výsost šejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum řekl: „Letecký ekosystém se mění fenomenálním tempem díky technologiím a lidské vynalézavosti. Ebdaa se bude neustále vyvíjet a využívat tyto hnací síly, tedy nejnovější technologie, výzkum a vývoj a poznatky, zpětnou vazbu od zákazníků, odborné znalosti našich lidí a naši prosperující komunitu partnerů a start-upů. To nám pomůže navrhnout úžasné zážitky pro naše zákazníky a zaměstnance, vytvořit řešení na míru pro skupinu Emirates a potvrdit status Dubaje jako centra komerční letecké dopravy.“

„Ebdaa byla navržena tak, aby pomohla podpořit strategickou spolupráci s vedoucími představiteli firem a VIP, navázat nová partnerství a inspirovat naše vlastní lidi. Naším záměrem je nadchnout, zapojit mysl a společně zkoumat budoucnost letectví. Ebdaa znovu využila náš pavilon na Expo a zužitkovala tak značné investice, které jsme v té době vynaložili, čímž se stala udržitelným a trvalým odkazem pro letectví a Dubaj.“

Prostorný pavilon Ebdaa o rozloze více než 35 520 metrů čtverečních, který se rozkládá na třech podlažích, se zaměřuje na tři klíčové technologie – robotiku, umělou inteligenci a web 3.0.

První divadlo XR v regionu
Divadlo s rozšířenou realitou s kapacitou 55 míst je první svého druhu v rámci firemního subjektu na Blízkém východě. Silná kombinace jeviště s LED napájením, funkcí XR, sledování kamer a 3D renderů v reálném čase zde umožňuje prezentujícím propojit a vtáhnout publikum do simulovaných světů – od inspirativních destinací až po kreativní, vzdělávací nebo provozní prostředí.

Laboratoř letecké robotiky
Ve spolupráci s Dubai Future Labs a dalšími světovými lídry v oblasti robotiky je tento prostor ukázkou a zároveň pracovištěm pro návrh, vývoj a experimentování v oblasti sociálních a průmyslových robotů. Patří sem i první robot pro zákaznickou podporu s umělou inteligencí, kterého vyvinul vlastní tým robotiků a který umožňuje nahlédnout do budoucnosti interakce mezi zákazníkem a robotem.

Komora VR
V tomto prostoru budou vyzkoušeny a předvedeny všechny budoucí imerzivní zážitky postavené na nové platformě rozšířené reality MIRA, která byla představena na Dubai Airshow 2023, a to pomocí nejnovějších nositelných zařízení – od náhlavních souprav až po haptické rukavice. První fáze pro MIRA zahrnovala virtualizaci všech kabin Emirates pro výuku posádky.

Konferenční místnost s umělou inteligencí
Tento účelový hybridní zasedací prostor s technologiemi umělé inteligence, označovaný jako konferenční místnost budoucnosti, umožňuje vedoucím pracovníkům spojit se a spolupracovat s týmy a publikem po celém světě.

Studio IX
V této kruhové multifunkční místnosti s hi-fi video, audio a prezentační technikou mohou týmy spoluvytvářet nové produkty nebo využívat rozsáhlou knihovnu obsahu a přenést hosty do světů vybudovaných na míru – ať už se jedná o hluboké ponoření do globálních destinací společnosti Emirates, prohlídku nákladních a logistických prvků pod křídly nebo dokonce cvičení mindfulness a meditaci.

Dědictví inovací, stěna Insights
Hosté mohou prozkoumat a interagovat s desetiletými milníky historie skupiny Emirates zaměřenými na inovace. Mohou objevovat málo známá fakta, nové poznatky, projekty a úspěchy různých aspektů v rámci skupiny, přičemž každý zážitek je přizpůsoben publiku.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0