Stackopera spouští český katalog firemního softwaru

DomůSoftware

Stackopera spouští český katalog firemního softwaru

Stackopera spouští v Česku katalog firemního softwaru dostupného na českém trhu. Ten momentálně čítá přes 800 softwarových produktů v necelých 100 kategoriích.

Software house eMan zakládá designovou agenturu BrightVibe
eMan vyvinul aplikaci ABB pro správu robotů
Start-up Productboard získal další investici 1,5 miliardy Kč
AI ve Y Soft: automatické dokončování psaného kódu a další features

Stackopera spouští v Česku katalog firemního softwaru dostupného na českém trhu. Ten momentálně čítá přes 800 softwarových produktů v necelých 100 kategoriích.

Podmínkou je, aby každý produkt byl dostupný v češtině a s českou podporou. Celý projekt je zaměřený na malé a střední podniky (často tedy rodinné firmy), které chtějí digitalizovat a automatizovat, ale nemají velké rozpočty ani početné IT oddělení a softwaru moc nerozumí.

Podobně jako například u webových katalogů s nábytkem, Stackopera umožňuje rychle se zorientovat na trhu s firemním softwarem pomocí srozumitelné kategorizace produktů. Tím umožňuje rychle pochopit, která řešení jsou pro jakou firmu vhodná a dostupná. A to zcela zdarma a bez nutnosti předchozích konzultací se softwarovými firmami. Šetří tak čas, poskytuje transparentnost na trhu se softwarem a pomáhá nastartovat digitalizaci a automatizaci také firmám, pro které to dříve nebylo dostupné.

Dnes už je firemní software nedílnou součástí provozu a rozvoje každé firmy. Jeho komplexita ale většinu malých a středních firem rychle odradí, nemluvě o často netransparentním ceníku nebo nejasnostech okolo přínosů a návratnosti. Buďme upřímní – bude někdo v menší firmě trávit víkendy hledáním a studováním komplikovaných softwarových řešení? Určitě ne.

Většina firem tak ale přichází o možnost radikálně snížit náklady, zvýšit efektivitu a přeskočit konkurenci. Vhodná a dostupná řešení totiž existují, jen je těžké se k nim rychle a jednoduše dostat. A právě to umožňuje projekt Stackopera, s jehož pomocí může najít vhodné řešení i člověk s omezenými IT vědomostmi. Pokud například hledáte rezervační systém, stačí se podívat do katalogu a jednoduše si vyfiltrovat řešení dle požadavků.

Celý koncept vychází ze zkušenosti autorů projektu ve vlastní rodinné firmě se třiceti zaměstnanci. Ačkoliv věřili v přínosy nových technologií, digitalizace a automatizace, svět firemního softwaru se jim zdál zbytečně komplikovaný. Po týdnech strávených hledáním vhodných řešení na internetu a hovory s obchodními zástupci softwarových firem se rozhodli, že si vytvoří vlastní přehled a systematický postup. Ten nakonec zdarma zpřístupnili na webu Stackopera.com.

Web je zatím v testovací fázi.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0