ESET uvádí Cyber Security pro macOS verzi 7.3 s nativní podporou ARM

DomůSoftware

ESET uvádí Cyber Security pro macOS verzi 7.3 s nativní podporou ARM

ESET uvádí na trh ESET Cyber Security pro macOS ve verzi 7.3 s nativní podporou platformy ARM

Detekci ransomwaru Esetu posílí technologie na hardwarové úrovni od Intel
ESET: Nejvážnější hrozbou zůstal spyware, cílí na hesla
Kyber útoky na uživatelská hesla přibývají, Spyware AgentTesla na vzestupu
Detekován nový malware na Ukrajině, cílem jsou finanční instituce

Společnost ESET představuje vylepšení svého produktu pro zabezpečení zařízení od společnosti Apple.

ESET Cyber Security pro macOS ve své nejnovější verzi přichází s nativní podporou zařízení s procesory ARM, které se stávají oblíbenou součástí nových zařízení díky vysokému výkonu a minimální spotřebě energie. Nová verze bezpečnostního softwaru od ESET má dle výrobce minimální dopady na výkon zařízení.

Nové řešení je navrženo tak, aby poskytovalo vysokou úroveň ochrany uživatelům zařízení od Apple před stále se vyvíjejícími kybernetickými hrozbami. ESET Cyber Security pro macOS ve verzi 7.3 přichází s nativní podporou zařízení s procesory ARM a automatickými aktualizacemi.

Procesory ARM se v posledních letech těší stále větší oblibě díky vysokému výkonu a nízké energetické náročnosti. A to do té míry, že trh se zařízeními s ARM překonává trh se staršími zařízeními s architekturou x86 jak v příjmech, tak v počtu jednotek.

„Na nativní podpoře pro ARM pracujeme již delší dobu s cílem zvýšit ochranu pro zákazníky, kteří spoléhají na zařízení od Apple,“ komentuje Martin Skýpala, produktový specialista společnosti ESET. „Změny, které jsme provedli v základní architektuře produktu ESET Cyber Security pro macOS, přinášejí větší stabilitu a vyšší výkon, takže skenování potenciálních hrozeb je rychlejší a efektivnější.“

Ochrana s minimálními nároky na uživatele a počítač

Nová základní architektura produktu ESET Cyber Security pro macOS je založena na mikroslužbách, což znamená, že produktové komponenty běží bezpečnějším způsobem, který je optimální i s ohledem na výkon zařízení. Produkt nabízí vyšší stabilitu a odolnost při nízkých nárocích na výkon – mikroslužby totiž pracují efektivněji.

Nově vylepšené automatické aktualizace produktu zajišťují uživatelům vždy optimální úroveň ochrany. Aktualizace se vyhledávají a stahují ihned po vydání. Nejnovější verze dále nabízí vylepšený vícejazyčný instalátor, který obsahuje 24 různých jazyků podpory. Jazyk je při instalaci nastaven dle operačního systému a uživatel jej může následně změnit v systému macOS prostřednictvím nastavení jazyka a regionu. Instalace je tak výrazně zjednodušená a nevyžaduje další zapojení uživatele.

ESET Cyber Security pro macOS ve verzi 7.3 má přepracované grafické uživatelské rozhraní (GUI), které plně podporuje tmavý režim pro displeje s vysokým rozlišením (retina). Další pokročilé nástroje konfigurace budou k dispozici v průběhu roku 2023.

„ESET Cyber Security pro macOS ve verzi 7.3 zahrnuje několik bezpečnostních vrstev ochrany v reálném čase, anti-phishing a ochranu webu a e-mailu, které poskytnou uživatelům zařízení od Apple adekvátní ochranu při prohlížení internetu,“ říká Skýpala z ESETu a dodává: „Řešení využívá pokročilou technologii ESET LiveGrid, která kombinuje rychlost, přesnost a minimální dopad na systém, takže ponechává více systémových zdrojů pro potřeby zákazníků.“

ESET Cyber Security pro macOS ve verzi 7.3 obsahuje tyto oceňované funkcionality technologií ESET:

  • Anti-Phishing – ochrana uživatelů před škodlivými HTTP stránkami, jejichž prostřednictvím se útočníci snaží získat jejich citlivé informace, ať už se jedná o uživatelská jména, hesla, bankovní informace nebo údaje o kreditních kartách.
  • Antivirus a Antispyware – eliminuje všechny typy moderních hrozeb, včetně virů, červů a spywaru.
  • Ochrana napříč platformami – zabraňuje šíření malwaru ze zařízení se systémem macOS na zařízení s operačním systémem Windows a naopak. Tím se zabrání tomu, aby se systém macOS stal výchozí platformou pro útoky cílené na systém Windows.
  • Technologie ESET LiveGrid – whitelisting bezpečných souborů na základě databáze reputace souborů v cloudu.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0