Martin Skaba se stal novým CEO Daktela

DomůLidé

Martin Skaba se stal novým CEO Daktela

Martin Skaba nastoupil na pozici CEO globální technologické společnosti Daktela, která poskytuje vlastní software pro komunikaci firem se zákazníky, řízení zákaznické zkušenosti i vnitrofiremní komunikaci.

Huawei ve smartphonu nova 9 SE zaujme funkcemi
COVID v byznysu: Kanceláře Avastu jsou od března prázdné, tržby přesto rostou
OPPO se Spotify budou poskytovat přehrávání hudby v ColorOS 13
Unicorn zvýšil tržby o 15 {94956223523e30c8113a3a8d6a5ce4812a2cbdf57d9d14e19ce953758f5ce762} na 5,54 miliardy Kč

Martin Skaba nastoupil na pozici CEO globální technologické společnosti Daktela, která poskytuje vlastní software pro komunikaci firem se zákazníky, řízení zákaznické zkušenosti i vnitrofiremní komunikaci.

Ve funkci střídá dosavadního CEO a jednoho ze dvou zakladatelů Daktely Richarda Baara. Ten bude mít nadále vedle strategického rozvoje společnosti na starosti také další růst a rozšiřování produktového portfolia Daktely.

“Vážím si důvěry, kterou do mě Richard Baar s Davidem Hájkem vkládají. Od vstupu Sandberg Capital do Daktely v červnu 2021 se mi s top managementem velmi dobře spolupracovalo. Shodujeme se v tom, kam chceme dlouhodobě firmu směřovat. Máme silný produkt, neustále investujeme do rozvoje technologie a máme dobře nastavenou obchodní strategii. Proto věřím, že se nám společně podaří dosáhnout cíle stát se nejvýznamnějším poskytovatelem softwaru pro kontaktní centra ve střední a východní Evropě,” dodává Martin Skaba, nový CEO Daktela.

Svou pracovní kariéru zahájil Skaba v KPMG Czech Republic. Dále působil jako investiční manažer ve Slovak Investment Holding. Poslední tři roky strávil v private equity investičním fondu Sandberg Capital. Byl součástí týmu, který v roce 2021 dohodl vstup Sandberg Capital do společnosti Daktela.

Nejužší vedení Daktely tak vedle zakladatelů Richarda Baara a Davida Hájka tvoří Martin Skaba (CEO), Zuzana Bienvenu (CMO), Jiří Havlíček (CTO) a Karel Vůjtek (COO). Investora bude v Daktele nově zastupovat Michal Rybovič, partner Sandberg Capital.

V roce 2021 dosáhla Daktela obratu 253 milionů korun a ukazatel EBITDA dosáhl rekordních 74 milionů. V loňském roce Daktela masivně investovala do otevírání nových trhů i technologického rozvoje. V rámci zahraniční expanze vstoupila na slovinský a rumunský trh a prostřednictvím strategického partnerství s německým NFONem také na trh DACH.

Mezi klíčové kroky patřila také akvizice technologického startupu Coworkers.ai, který vyvíjí vlastní inteligentní voiceboty a chatboty. Daktela tak vytvořila a rozvíjí novou větev svého produktového portfolia založeného na AI technologii. Růst loňského roku firma navzdory všeobecnému ekonomickému ochlazení předběžně počítá mezi 10 a 20 {94956223523e30c8113a3a8d6a5ce4812a2cbdf57d9d14e19ce953758f5ce762}. Podobné tempo chce Daktela udržet i v následujících letech s cílem stát se nejvýznamnějším dodavatelem softwarového řešení pro kontaktní centra v regionu střední a východní Evropy.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0