Facebook Protect dostupný už v i České republice

DomůKyberbezpečnost

Facebook Protect dostupný už v i České republice

Facebook Protect je bezpečnostní program zaměřený na ochranu těch osob, u kterých může hrozit větší riziko napadení účtu.

Avast: Data milionu Čechů v ohrožení kvůli úniku z Facebooku
Online lékárna Pilulka dosáhla tržeb ve výši 1,2 mld. korun při meziročním růstu o 45 %
Jiří Hlavenka: Konec Eura pro česká byznys média znamená ztrátu, ale ne nenahraditelnou
Mall posiluje prodej přes partnery v Česku, vystřelil i ve Slovinku o 1000 %

Facebook Protect je bezpečnostní program zaměřený na ochranu těch osob, u kterých může hrozit větší riziko napadení účtu.

Do této skupiny patří ochránci lidských práv, novináři a volení činitelé. Společnost Meta původně tento program využívala v USA v roce 2019, nyní se však rozhodla Facebook Protect rozšířit i do dalších zemí světa.

V současné době dochází k rozšíření Facebook Protect v globálním měřítku, tedy i v České republice. Cílem programu je pomoci zabezpečit účty těm, u kterých může být vyšší riziko ohrožení účtu hackery. Lidé, kteří mohou být způsobilí pro Facebook Protect, uvidí na Facebooku výzvu, ve které se dozví další informace a případně se zaregistrují.

„Facebook Protect je bezpečnostní program zaměřený na ochranu těch osob, u nichž může hrozit větší riziko napadení účtu, jako jsou například ochránci lidských práv, novináři a volení činitelé. Po jejich registraci do programu budeme tyto účty monitorovat kvůli možným hackerským hrozbám a pomůžeme zavést silnější bezpečnostní ochranu účtu, jako je dvoufaktorové ověření, které je jedním z nejdůležitějších bezpečnostních prvků bránících záškodníkům v přístupu k chráněnému účtu na Facebooku z prohlížeče nebo mobilního zařízení, které neznáme. Neustále hledáme způsoby, jak zůstat o krok před záškodníky. Třebaže se nám nikdy nepodaří chytit každého z nich, tento program je jedním z několika kroků, které podnikáme, abychom minimalizovali možná napadení účtů,“ říká Jacob Turowski, Head of Public Policy pro region střední a východní Evropy ve společnosti Meta.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0