Globální útoky na Microsoft Exchange se týkají i firem

DomůKyberbezpečnost

Globální útoky na Microsoft Exchange se týkají i firem

Avast varuje podnikatele o tom, že globální útoky na Microsoft Exchange se týkají i firem.

Global PC Risk Report 2020: 15 {94956223523e30c8113a3a8d6a5ce4812a2cbdf57d9d14e19ce953758f5ce762} firemních počítačů je vystaveno riziku infekce malwarem
Avast uvedl nové logo a bezplatnou platformu kybernetické ochrany Avast One
Neetické stalkerwarové aplikace nabízejí rodičům nástroje ke sledování jejich dětí
Nový podvod na TikToku láká na kryptoměny, zneužívá známé osobnosti

Avast varuje podnikatele o tom, že globální útoky na Microsoft Exchange se týkají i firem.

Globální útoky zneužívající zranitelnost v programu Microsoft Exchange, jejichž obětí bylo v uplynulých dnech také české Ministerstvo práce a sociálních věcí a pražský magistrát, se podle bezpečnostních analytiků zaměřují také na soukromé firmy. Zpozornět by teď měli zejména ředitelé malých a středních firem.

Microsoft totiž původně vydal minulý týden bezpečnostní opravu s tím, že podle jeho vlastních slov šlo pouze o cílené a menší útoky. Mezitím ale došlo k raketovému nárůstu počtu útoků na malé a střední firmy. Odhadem jde o desítky tisíc jen ve Spojených státech a stovky tisíc firem po celém světě.

Všichni podnikatelé by tedy měli okamžitě nasadit nejnovější patch vydaný společností Microsoft a podniknout další kroky k odhalení možného rizika ve svých systémech.

Na vysvětlenou Christopher Budd z Avastu uvádí, že varování se týká organizací, které používají komunikačního klienta Microsoft Exchange. Firmy, které řešení od Microsoftu nevyužívají a řeší emailovou komunikaci například využitím balíku Google GSuite, mohou být v klidu. Odbornáci dále poukazují na nutnost ověření aktualizací serverů, které řešení Exchange hostují.

 

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0