Google dostal pokutu kvůli uzavřenosti Android Auto

DomůByznys

Google dostal pokutu kvůli uzavřenosti Android Auto

Google dostal miliardovou pokutu za to, že nepustil aplikaci do systému Android Auto

Android: Bankovní malware potvrdil svou převahu i na přelomu roku
Trojský kůň Loda RAT útočí na Android
Falešné verze her zůstávají hlavním rizikem pro české uživatele
Android: Zdrojem škodlivého kódu byly letos v létě nejčastěji mobilní hry

Google dostal miliardovou pokutu za to, že nepustil aplikaci do systému Android Auto.

Italský úřad pro ochranu hospodářské soutěže udělil Googlu pokutu ve výši 102,8 milionů eur (v přepočtu asi 2,6 miliard korun) za zneužití dominantního postavení. Důvodem byla skutečnost, že do systému Android Auto nepustil aplikaci JuicePass vyvíjenou italskou firmou Enel X.

V obvinění zaznělo, že Google přes dva roky neumožnil aplikaci fungovat v rámci Android Auto. Tato platforma slouží pro jednoduchou integraci appky s palubními systémy automobilů. Jednou z klíčových funkcí je bezpečné ovládání aplikací během řízení vozidla.

Aplikace Android Auto existuje již řadu let, ale jeho adopce a prosazení na trhu není otázkou několika měsíců. Zde jde o pomalý proces, jelikož je potřeba implementace ze strany výrobců aut. Trvalo roky, než se tento systém začal objevovat u širší nabídky aut. Systém jako takový ale měl omezení, takže uživatelé mohli používat jen aplikace od Googlu. Za tuto skutečnost dostala společnost pokutu.

Omezenost Android Auto zapříčinila, že uživatelé mohli používat jen Google Mapy a v podstatě další služby a aplikace od Googlu. Proti tomu se ohradila společnost Enel X u italského úřadu, kvůli nemožnosti používat jejich aplikaci JuicePass v rámci Android Auto.

Aplikace JuicePass se zaměřuje na majitele elektrických nebo hybridních aut. Nabízí jim možnost vyhledání nejbližší nabíjecí stanice. Ačkoliv majitelé aut měli systém Android Auto, tak pro dohledání stanice museli i tak použít svůj mobilní telefon.

 

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0