Google představil telefon Pixel 8 a chytré hodinky s umělou inteligencí

DomůHardware

Google představil telefon Pixel 8 a chytré hodinky s umělou inteligencí

Společnost Google uvedla na trh řadu chytrých telefonů Pixel 8 a nové chytré hodinky. Klíčové funkce nových produktů spotřební elektroniky používají umělou inteligenci (AI).

ČMIS spouští novou službu zálohování a obnovy dat už do 15 minut
Německá firma Elvaston Capital za stovky milionů ovládla českou společnost Abra Software
Hacker ovládal IT zařízení rodiny na Benešovsku. Vyšetřování ukázalo na syna
LMC, vlastník Jobs.cz a Prace.cz, kupuje IT náborovou službu Techloop

Společnost Google uvedla na trh řadu chytrých telefonů Pixel 8 a nové chytré hodinky. Klíčové funkce nových produktů spotřební elektroniky používají umělou inteligenci (AI).

Mohou uživatelům pomoci při fotografování, sumarizaci webových stránek či blokování nevyžádaných hovorů, uvedlo vedení společnosti v prezentaci nazvané Made by Google.

Google posílil řadu telefonů Pixel 8 o svůj nejnovější mobilní procesor Tensor G3, který do zařízení přináší několik modelů strojového učení a generativní umělé inteligence. Luxusnější verze Pixel 8 Pro obsahuje teplotní čidlo. Firma podala žádost u Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA), aby aplikace mohla měřit tělesnou teplotu.

Na americkém trhu začíná cena základního modelu Pixel 8 na 699 dolarech (přibližně 16.200 Kč), dražší verze vyjde nejméně na 999 dolarů. Modely jsou zhruba o 100 dolarů (zhruba 2300 Kč) dražší než předchozí generace.

Server The Tech Outlook přinesl na začátku září informace o cenách na evropském trhu. U základního modelu předpokládal cenu, která zohledňuje daň z přidané hodnoty (DPH) na evropském trhu, na zhruba 870 eur (přibližně 21.200 Kč). Cenu modelu Pixel 8 Pro odhadl na 1230 eur.

Čeští internetoví prodejci dnes prezentované modely na svých webech zatím nemají. Na německé verzi Amazonu stojí základní verze 812,43 eura (19.800 Kč) a Pixel 8 Pro 1117,47 eura. Jeho předchůdce, Pixel 7 Pro, se na evropském trhu začal prodávat za 849 eur. To znamená zvýšení ceny o více než 30 procent.

„Společnost Google se na dnešní akci jasně zaměřila na propagaci umělé inteligence v chytrých zařízeních, což bude v budoucnu pro toto odvětví velkým tématem,“ uvedl analytik Ryan Reith ze společnosti IDC. „Pokud Google tuto řadu produktů podpoří silným marketingem, mohl by dosáhnout vyššího podílu na trhu, zejména v USA,“ dodal.

Hodinky Google Watch 2 v USA stojí nejméně 349 dolarů. Umělá inteligence v nich pomáhá mimo jiné sledovat zdravotní stav.

Minulý měsíc uvedla na trh novou řadu iPhonů s titanovým pláštěm a rychlejším čipem společnost Apple. Největším překvapením u iPhonu 15 bylo, že firma nezvýšila ceny, což odráží globální pokles cen chytrých telefonů, napsala agentura Reuters.

Google Pixel se podle společnosti IDC celosvětově řadí na 12. místo z hlediska dodávek s podílem na trhu 0,9 procenta. Největším trhem jsou Spojené státy, na které připadá zhruba 39 procenta celosvětových dodávek Pixelů, následuje Japonsko s 29 procenty a Británie s devíti procenty.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0