HP představuje nabídne pracovní stanice Z4 Rack G5 od 90 tisíc Kč

DomůHardware

HP představuje nabídne pracovní stanice Z4 Rack G5 od 90 tisíc Kč

Společnost HP představuje svou nejnovější pracovní stanici. Nová Z4 Rack G5 se dle výrobce řadí mezi nejvýkonnější pracovní stanicí rozměru 1U na světě.

Samsung představil telefony Galaxy S21 určené pro lidi na home office
Dell posiluje výkon a automatizaci úložného systému PowerStore
Lenovo uvádí nové pracovní stanice ThinkStation PX, P7 a P5
Češi investují s dalšími 4,5 mil. EUR do „kardioidů“ – tkáně spojené s hardware a AI

Společnost HP představuje svou nejnovější pracovní stanici. Nová Z4 Rack G5 se dle výrobce řadí mezi nejvýkonnější pracovní stanicí rozměru 1U na světě.

Je určena pro profesionální využití, zejména pro zpracování a analýzu velkých objemů dat a v technických i tvůrčích oborech, které potřebují velký výpočetní výkon. Z4 Rack G5 nově definuje podporu práce odkudkoliv – je to extrémně výkonný stroj, se kterým se můžete připojit kdekoli.

„Technická řešení společnosti HP umožňují vytvořit jedny z nejvýkonnějších pracovních stanic pro tvorbu modelů umělé inteligence, řešení pro zpracování dat a strojové učení. S vývojem pracovních postupů společnost HP dokáže vyjít vstříc potřebám dnešních tvůrců, techniků a datových vědců,“ uvedl Jim Nottingham, senior viceprezident divize Z v HP. „Rozšiřujeme naši spolupráci se společností NVIDIA a nově podporujeme grafické procesory postavené na architektuře NVIDIA Ada. Umožní nám to v ještě širším měřítku rozvíjet platformy postavené na umělé inteligenci a uživatelům zaručit bezproblémové pracovní postupy či lepší předvídatelnost nákladů. Nadále také zůstáváme lídrem trhu v oblasti udržitelnosti s celým portfoliem počítačů.“

Důraz na grafický výkon

Uživatelé pracovních stanic Z od HP mají čím dál větší zájem o grafický výkon. Společnost HP proto v rámci svých platforem podporuje nové grafické procesory Ada včetně procesorů NVIDIA RTX 5000 Ada, NVIDIA RTX 4500 Ada a NVIDIA 4000 Ada. V současné době podporujeme také NVIDIA RTX 6000 Ada. Grafické karty generace Ada nabízejí velkou grafickou paměť s technologií pro opravu chyb (ECC) a najdou využití při renderingu, zpracování dat i v technických simulacích. Oproti předchozí generaci NVIDIA Ampere poskytují tenzorová jádra čtvrté generace až 5× větší výkon při trénování AI modelů a až 5× vyšší výkon při inferenci, což umožňuje rychlejší generování obsahu s využitím AI.

Jednotlivé části Z4 Rack G5 Z4 Rack G5

 

Vlastnosti stanice HP Z4 Rack G5:

  • Pro potřeby pokročilých vizuálních efektů, 3D modelování a renderování je Z4 Rack G5 vybavena až 24jádrovými procesory Intel Xeon W-2400, podporuje grafické karty NVIDIA RTX™ 6000 Ada a je osazena až 256 GB paměti DDR5, to vše s možností upgradu a rozšíření.
  • Inovativní konstrukce umožňuje optimální chlazení, takže pracovní stanice zvládne intenzivní pracovní zátěž.
  • Z4 Rack G5 je vyrobena z prvotřídních komponentů a je přísně testována na spolehlivost a odolnost, aby dokázala poskytnout stabilní výkon pro kritické úlohy.
  • S využitím funkce HP Anyware mohou týmy přistupovat k výkonu Z4 Rack G5 z libovolného zařízení, přičemž tato funkce zaručuje rychlou odezvu a vysokou kvalitu obrazu, a to i při kolísající kvalitě síťového připojení.
  • Zařízení je certifikováno pro profesionální aplikace a díky řešení HP Wolf Security for Business je chráněno pod úrovní operačního systému, na ní i nad ní.

Dostupnost v České republice od října 2023 za ceny od 90 tis. Kč bez DPH.

Na základě interní analýzy HP 1U přenosných pracovních stanic s minimálně 3 ISV certifikacemi, konfigurovatelnou profesionální grafikou a specializovanou značkou pracovních stanic v květnu 2023. Nejvýkonnější na základě maximálního procesoru, grafiky, paměti a napájecího zdroje.

Týká se HP počítačů, pracovních stanic, displejů a prodejních systémů vyrobených po lednu 2019. Na základě většiny zlatých a stříbrných registrací EPEAT při splnění všech požadovaných kritérií a dosažení 50–74 {94956223523e30c8113a3a8d6a5ce4812a2cbdf57d9d14e19ce953758f5ce762} volitelných bodů za EPEAT Silver a 75–100 {94956223523e30c8113a3a8d6a5ce4812a2cbdf57d9d14e19ce953758f5ce762} volitelných bodů pro EPEAT Gold podle IEEE 1680.1-2018 EPEAT. Stav se liší podle země. Pro více informací navštivte www.epeat.net. Ne všechny produkty jsou dostupné ve všech zemích.

Vícejádro je navrženo pro zlepšení výkonu určitých softwarových produktů. Ne všichni zákazníci nebo softwarové aplikace budou nutně těžit z používání této technologie. Výkon a hodinový takt se budou lišit v závislosti na pracovní zátěži aplikace a na konfiguraci hardwaru a softwaru. Číslování, značka a/nebo pojmenování společnosti Intel není měřítkem vyššího výkonu

Grafické karty jsou prodávány odděleně nebo jako volitelná součást.

Volitelné, nastavitelná součást

Je vyžadován přístup k síti. Software a licence HP Anyware jsou k dispozici prostřednictvím předplatného na 1 nebo 3 roky. Po uplynutí doby předplatného je vyžadováno obnovení. Předplatné HP Anyware je založeno na počtu souběžně používaných připojení PCoIP (platíte za počet připojení k hostiteli, nikoli za software) s minimálním množstvím objednávky 5. Předplatné HP Anyware Professional po omezenou dobu zahrnuje také přístup a podporu pro ZCentral Remote Boost a ZCentral Connect a je k dispozici pro zakoupení prostřednictvím prodejce HP nebo kontaktujte prodejní oddělení na hp.com/Anyware.

ZCentral Remote Boost Sender vyžaduje operační systémy Windows 10 a 11, RHEL/CentOS (7 nebo 8) nebo UBUNTU 18.04 nebo 20.04 LTS. Operační systém macOS (10.14 nebo novější) a ThinPro 7.2 jsou podporovány pouze na straně přijímače. ZCentral Connect vyžaduje pro vybrané funkce operační systém Windows (10 nebo 11) nebo Windows Server (2016 nebo 2019), Microsoft Active Directory a Intel Active Management Technology. Systémové požadavky a instalaci HP Anyware a Anyware Manager naleznete v příručkách pro správce na adrese: https://docs.teradici.com/find/product/hp-anyware

HP Wolf Security for Business vyžaduje Windows 10 nebo 11 Pro nebo vyšší, obsahuje různé bezpečnostní funkce HP a je k dispozici u produktů HP Pro, Elite a Workstation. Zahrnuté bezpečnostní funkce naleznete v podrobnostech produktu..

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0