Google začal v ČR a na Slovensku předpovídat povodně

DomůSoftware

Google začal v ČR a na Slovensku předpovídat povodně

Internetová firma Google spustila v Česku a na Slovensku svou platformu Flood Hub pro předpovídání povodní.

Žaloba po firmě Google požaduje 3,4 miliardy liber za ušlé zisky vydavatelů
Google v reakci na nový zákon omezí náhledy zpráv
Avast: Google Play stále nabízí skryté reklamy vydávající se za herní aplikace
Nová aktualizace Google Chrome přináší 40 bezpečnostních oprav

Internetová firma Google spustila v Česku a na Slovensku svou platformu Flood Hub pro předpovídání povodní.

Tvrdí, že před povodněmi dokáže díky využití umělé inteligence varovat až sedm dní dopředu. Firma to dnes oznámila v tiskové zprávě.

Umělá inteligence zpracovává různé veřejně dostupné zdroje dat, jako jsou předpovědi počasí a satelitní snímky. Technologie kombinuje hydrologický model, který předpovídá množství vody tekoucí v řece, a inundační model, který předpovídá, jaké oblasti budou zasaženy a jak hluboká bude voda.

Povodňovou situaci v Česku sleduje Flood Hub v rámci Google Map na celkem 17 místech, dvě z nich jsou za hranicemi České republiky. Zájemci najdou informace o vývoji stavu vody za uplynulých několik dní a předpověď až na sedm dní dopředu.

V roce 2018 Google spustil předpovídání povodní v Indii a následně službu rozšířil do Bangladéše, aby pomohl bojovat s katastrofálními škodami způsobenými každoročními záplavami. Díky pokrokům v globálních předpovědních modelech postavených na AI a strojovém učení firma v roce 2022 rozšířila svou technologii do dalších 18 zemí a v současnosti přidává dalších 80 zemí.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0