Google zdražuje flexibilní tarify služby Workspace

DomůByznys

Google zdražuje flexibilní tarify služby Workspace

Internetový gogant Google poprvé od roku 2020 provedl změnu ceníku u cloudové služby Google Workspace.

Dell uvedl servery PowerEdge pro umělou inteligenci a edge computing
Rok 2020 akceleroval potřebu digitalizace
Pražská WIA po části Casablancy kupuje Lemo Cloud, nabídne konektivitu s cloudem
Výdaje firem na cloudovou infrastrukturu rostly o 12,5 {94956223523e30c8113a3a8d6a5ce4812a2cbdf57d9d14e19ce953758f5ce762} na 15 miliard USD

Internetový gogant Google poprvé od roku 2020 provedl změnu ceníku u cloudové služby Google Workspace. Změny mohou být mírně zmatené a složitost nacenění začíná připomínat Microsoft.

Jednou z novinek je zdražení flexibilního tarifu u všech typů licencí. Dále došlo ke znovupřidání ročního plánu, díky čemuž je možné dosáhnout na lepší ceny licencí. S tím souvisí i zdražení flexibilního tarifu.

Změny na blogu popisuje Ivan Kutil ze společnosti AppSatori, která je jedním z českých partnerů Googlu pro Workspace.

“Google navíc upravuje svůj ceník pro lokální měny, cena ročního závazku zůstává stejná pouze v dolarech, cena služeb v jiných měnách vzroste (včetně cen v EUR o 11 procent). Dle názoru AppSatori ceny v českých korunách již reflektují toto navýšení, a zůstávají tak stejné. Domníváme se tak proto, že oficiální ceník v českých korunách byl zaveden teprve v říjnu loňského roku,” napsal Kutil.

“Jediné samostatné zdražení se týká licence Google Workspace Enterprise Standard, nejnižší licence pro firmy nad 300 lidí. Ta již obsahuje pokročilé funkce pro správu uživatelů a zařízení. Změny se dotknou firem na flexibilním závazku od 11. dubna 2023. Pokud mají firmy stávající závazek, nový ceník se jich týká až při obnovení. Pokud má firma či jednotlivec do 10 účtů na doméně, tak se jich změna dotkne až od ledna 2024.”

Google podle zpráv z trhu zdražuje podobně, jako dnes zdražují mnohé další společnosti reagující na vyšší vstupy, inflaci nebo prostě možnost zdražit, protože to dělají ostatní. Microsoft už dříve svůj Microsoft 365 zdražil o 25 procent.

Zdroj: Lupa.cz, Ivan Kutil blog

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0