HONOR: Až 67 % Čechů fotí už jen mobilem

DomůHardware

HONOR: Až 67 % Čechů fotí už jen mobilem

Podle průzkumu výrobce elektroniky HONOR až 67 % Čechů fotí už jen mobilem.

Rekordní obchod: Huawei prodá značku Honor za 339 miliard
Nomofobie: Více než 50 % lidí používá mobil více než před pandemií
Komentář analytika na téma šifrování na sociálních sítích
Bankovní malware MaliBot je hrozbou pro uživatele mobilního bankovnictví

Fotíte ještě dnes klasickým fotoaparátem? Dle průzkumu IPSOS až 67 % Čechů fotí už jen mobilním telefonem a klasický fotoaparát už vůbec nevytáhne.

Stejně tak je kvalita foto výbavy jedním z nejdůležitějších parametrů, podle kterého české domácnosti volí nový mobilní telefon.

Picture 6

Většina Čechů fotí už jen mobilem, klasický fotoaparát už vůbec nevytáhne

Až 67 % z nás už dnes nechává klasický fotoaparát doma. S pokročilou technikou v mobilních telefonech nepotřebujeme robustní fotoaparáty, abychom pořídili krásné kvalitní snímky. Klasické fotoaparáty vždy vyhrávali profesionální technikou a možnostmi podoby pořízeného snímku s využitím dlouhé / krátké expozice nebo času. I tohle dnes už zvládne lepší výbava našich telefonů.

Dáme více na recenze a doporučení odborných médií

Češi také důvěřují recenzím odborných médií. 27 % respondentů uvedlo, že sledují recenze online, které jim pak pomáhají vybrat nejvhodnější model.

Telefon nabíjíme přes noc

Výrobci nejméně doporučovanou dobu pro nabíjení, tedy přes noc, využívá až 46 % z nás. Pomalu se ale učíme elektroniku více šetřit a až 33 % nabíjí svůj telefon spíše 1x za 2 dny. Díky moderní technologii mají dnes pokročilé modely mobilních telefonů tzv. rychlonabíjení. Novinku, mobilní telefon HONOR 50, nabijete až na 70 % během 20 minut.

Chytrou elektroniku pod stromeček nakupují spíše muži

V nakupování elektroniky pod stromeček se zatím čeští zákazníci drží zpátky, než by se mohlo zdát. Jako dárek ji volí spíše muži ve věku mezi 36 až 44 lety (50 %). Pokud tedy elektroniku, volba pak nejvíce padá právě na mobilní telefon, kterým obdaruje své blízké až 12 % Čechů.

Natáčení profesionálních videí mobilem

Dnes už může krásná videa pořizovat každý z nás. Vyzkoušejte poslední modely na trhu. Moderní telefony mají ve výbavě hned celý set fotoaparátů, které spolupracují a dokáží výsledný snímek nebo video dotáhnout k dokonalosti. Horká novinka na trhu s mobilní elektronikou, HONOR 50, navíc umí natáčet na přední i zadní kameru zároveň. Perfektní pro všechny, kdo rádi „vlogují“ nebo se natáčí na sociální sítě. S novou technologií na mobilním telefonu HONOR 50 natočíte zároveň i někoho kolem vás.

A to není všechno. S pokročilou výbavou nemůže být rychlý střih ve videu jednodušší. Prostě video v jednom momentu zastavíte a dál pokračujete v natáčení záběru, který má následovat. Video se samo propojí. Funkce slow-motion už je okoukaná. Co takhle fast-motion, tedy zrychlené natáčení? HONOR 50 navíc díky 108MPx hlavnímu fotoaparátu z celé sady udělá tak čisté snímky, že se opravdu nemusíte bát natáčet ani z velké dálky.

Sběr dat byl realizován prostřednictvím agentury Ipsos, listopad 2021.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0