HP bojuje proti odlesňování, v Česku pomáhá také výsadbou stromů

DomůLidé

HP bojuje proti odlesňování, v Česku pomáhá také výsadbou stromů

Společnost HP a její obchodní partneři minulý týden v České republice realizovali další akci jako součást programu HP Amplify Impact.

HP od února spouští cashback akci na vybrané typy tiskáren
HP dává na trh novou pracovní stanice HP Z6 G5 A s AI
HP Wolf Connect se připojí k vzdáleným počítačům při vypnutém napájení nebo offline
HP představuje nabídne pracovní stanice Z4 Rack G5 od 90 tisíc Kč

Společnost HP a její obchodní partneři minulý týden v České republice realizovali další akci jako součást programu HP Amplify Impact.

Na úpatí vrcholu Velký Kosíř v obci Slatinky v Olomouckém kraji společně vysadili celkem 41 ovocných stromů. K podobné akci se sešli již podruhé, do budoucna plánují další aktivity.

K podobné akci se sešli již podruhé, do budoucna plánují další aktivity. Nové ovocné aleje vysázeli na dvou místech v okolí obce – 25 stromů podél nové cyklostezky a 16 u cesty vedoucí na Velký Kosíř.

„Naším cílem je chránit a zachovat lesní oblasti, hospodařit v nich udržitelným způsobem,“ vysvětluje Erika Lindauerová, ředitelka HP Inc. pro střední a východní Evropu. „HP věnuje 80 milionů eur na snížení dopadu papírenské výroby na lesy. A nejen to. Například s našimi novými chytrými tiskárnami v programu HP+ kompenzujeme každou vytištěnou stránku. Tím zmírňujeme dopady používání našich výrobků na životní prostředí.“

Společnost HP si uvědomuje, že jednou z příčin odlesňování je i papírenský průmysl. Proto vyrábí pouze papír s certifikací FSC a prohlubuje také spolupráci se Světovým fondem na ochranu přírody (WWF). Pro minimalizaci spotřeby nového papíru se HP zaměřuje také na chytřejší využití recyklovaných materiálů. Inovuje například obaly – jejich velikost a použité materiály. Zvyšuje tak míru opětovného použití papíru. Příkladem jsou obaly z nasávané kartonáže vyráběné z běžného sběrového papíru, které ušetří 934 tun pěnových obalů, jejichž recyklace je velmi obtížná.

HP aktivně bojuje za zodpovědné podnikání už desítky let. Mezi její cíle v oblasti ochrany klimatu patří dosažení nulových, tedy čistých emisí skleníkových plynů do roku 2040, plně regenerativní ekonomiky a zároveň nejudržitelnějšího portfolia produktů a řešení v oboru. Její udržitelné ambice navíc stále rostou, a odhodlaně se proto pouští do nových výzev.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0