IoT start-up Hardwario upsal akcie na Pražské burze, ocenění činí 240 milionů Kč

DomůByznys

IoT start-up Hardwario upsal akcie na Pražské burze, ocenění činí 240 milionů Kč

IoT start-up Hardwario upsal akcie na Pražské burze, ocenění činí 240 milionů Kč.

Lukáš Konečný: Na českém start-up trhu je přebytek peněz, které je potřeba rozinvestovat
5G mění zažité způsoby práce na mobilu: lidé více hrají onliny hry a appky rozšířené reality
Projekt Chytrá lesní krajina využije IoT technologie i 5G síť od T-Mobile
Seznam.cz začal testovat platby za odmítnutí cílené reklamy

Liberecký IoT startup Hardwario upsal sto procent nabízených akcií na pražské burze START určené menším firmám. Od investorů se podařilo vybrat kapitál ve výši 48,8 milionů korun.

To startup ocenilo na 244 milionů. Oproti posledním ročním tržbám ve výši 21 milionů jde o výrazný odskok. Hardwario uvádí, že očekává silný růst vzhledem k rozjetým partnerstvím.

“V rámci IPO se upsalo všech 2 870 000 kusů nabízených akcií, a to za cenu 17 Kč za akcii. S akciemi bude možné obchodovat od 24. října na trhu START pražské burzy. Mezi novými akcionáři je mnoho drobných investorů, několik významných fondů a také Národní rozvojová investiční, a.s. Získané prostředky využije Hardwario k posílení obchodu a marketingu v rámci budování globální distribuční sítě, ale rovněž pro navýšení skladových zásob a další vývoj vlastních inovativních produktů,” shrnuje společnost.

“Minimální velikost objednávky (lot) byla stanovena na 1 000 ks akcií. Ve veřejné nabídce byl k dispozici 20procentní podíl v cenovém rozpětí 17 až 25 Kč za akcii. Emise byla upsána na spodní cenové hladině a upsalo se 2 870 000 nových akcií. Hodnota společnosti po úpisu (post money valuace) činí 243 933 000 Kč,” doplňuje Pražská burza.

“Emise byla přeupsána a díky velkému zájmu o primární úpis museli být někteří investoři v rámci alokace (přidělování upsaných akcií jednotlivým upisovatelům) tzv. kráceni, což je u úspěšných úpisů zcela standardní. Obchodování s novou emisí bude zahájeno 24. října 2022 v rámci pravidelné denní aukce na trhu START. Ticker emise, tedy název, pod kterým je zařazena v obchodním systému XETRA, je HWIO. Minimální obchodované množství – lot, činí 1 000 ks. Aukce emisí na trhu START probíhají denně od 9:00 do 12:30.”

Liberecký startup má, stejně jako další hardwarové firmy na trhu, problémy s dlouhými dodávkami čipů a komponent. Nový kapitál mu má pomoci situaci řešit, popsali Alan Fabik a Pavel Hübner v našem rozhovoru.

IPO také Hardwariu přineslo zvýšenou publicitu, což se podle společnosti projevilo v nových obchodních příležitostech. Hardwario dodává například do Asahi, Škoda Auto, Siemensu nebo ArcelorMittal.

Zdroj: Lupa.cz

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0