Jiří Ponrt z Alzy novým CFO v Pale Fire Capital

DomůLidé

Jiří Ponrt z Alzy novým CFO v Pale Fire Capital

Pale Fire Capital má nového šéfa financí, stal se jím Jiří Ponrt z Alzy.

Bolt na českém trhu nově povede Soňa Stloukalová
Počet přihlášek na IT obory roste každoročně o 5 – 10 %
Ústavní soud zrušil předběžné opatření vydané na Kiwi.com
Hi-tech: Autonomní dron na solární energii společnosti XSun

Do Pale Fire Capital na pozici finančního ředitele skupiny nastupuje bývalý CFO Alza.cz Jiří Ponrt.

Jeho hlavním úkolem bude řízení financí skupiny, podpora finančního řízení v jednotlivých firmách v portfoliu a hledání nových investičních příležitostí.

Jiří Ponrt má rozsáhlé a mnohaleté zkušenosti s finančním řízením firem včetně zákaznických finančních služeb a implementací různých platebních metod, a to lokálně i globálně. Podílel se na růstu Alza.cz, kde vedl 7,5 let finance a vybudoval zde více než stočlenný pracovní tým. S ním stál mimo jiné u zavedení plateb kryptoměnami či řady inovativních finančních služeb, spadaly k němu i aktivity pro 10 evropských trhů. Několik let působil ale i mimo finance, a to v obchodu a trade marketingu, včetně role obchodního ředitele. Řídil vícekanálové podnikání například v oblastech FMCG či farmacie.

„Finanční rozvoj portfolia, důraz na dlouhodobý růst a podpora finančního řízení jsou pro nás klíčové. Rozhodli jsme se svěřit vedení těchto aktivit Jiřímu Ponrtovi, neboť nás přesvědčil svými mnohaletými pracovními zkušenostmi, expertizou i profesními kvalitami a vedle toho nám sedí i jeho osobnost sportovce se smyslem pro fair-play,“ uvedl Dušan Šenkypl, partner PFC.

„Po posledních více než 7 letech na jedné pozici, byť ve velmi dynamicky rostoucí firmě, jsem cítil silnou potřebu změny a dalšího růstu. Nástup do PFC vnímám zejména jako obrovskou příležitost rozšířit své znalosti a také prostor pro předání toho, co jsem se v dosavadním životě naučil. Mým cílem bude pomoci růst skupině i jednotlivým firmám v portfoliu a podporovat je při naplňování globálních ambicí. Těším se na pestrý tým, atraktivní obsah práce a zajímavé filantropické aktivity, kterým se skupina věnuje,“ doplňuje Jiří Ponrt, finanční ředitel skupiny PFC.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0