Jiří Ponrt z Alzy novým CFO v Pale Fire Capital

DomůLidé

Jiří Ponrt z Alzy novým CFO v Pale Fire Capital

Pale Fire Capital má nového šéfa financí, stal se jím Jiří Ponrt z Alzy.

Rok 2021: Sítě 5G přinesou nárůst kyberútoků na IoT zařízení
Novinka: Reproduktory Origin Acoustics do venkovního prostředí
Překročení hranic – firemní tisk na domácí tiskárně
Nové modely Lenovo ThinkPad a ThinkBook

Do Pale Fire Capital na pozici finančního ředitele skupiny nastupuje bývalý CFO Alza.cz Jiří Ponrt.

Jeho hlavním úkolem bude řízení financí skupiny, podpora finančního řízení v jednotlivých firmách v portfoliu a hledání nových investičních příležitostí.

Jiří Ponrt má rozsáhlé a mnohaleté zkušenosti s finančním řízením firem včetně zákaznických finančních služeb a implementací různých platebních metod, a to lokálně i globálně. Podílel se na růstu Alza.cz, kde vedl 7,5 let finance a vybudoval zde více než stočlenný pracovní tým. S ním stál mimo jiné u zavedení plateb kryptoměnami či řady inovativních finančních služeb, spadaly k němu i aktivity pro 10 evropských trhů. Několik let působil ale i mimo finance, a to v obchodu a trade marketingu, včetně role obchodního ředitele. Řídil vícekanálové podnikání například v oblastech FMCG či farmacie.

„Finanční rozvoj portfolia, důraz na dlouhodobý růst a podpora finančního řízení jsou pro nás klíčové. Rozhodli jsme se svěřit vedení těchto aktivit Jiřímu Ponrtovi, neboť nás přesvědčil svými mnohaletými pracovními zkušenostmi, expertizou i profesními kvalitami a vedle toho nám sedí i jeho osobnost sportovce se smyslem pro fair-play,“ uvedl Dušan Šenkypl, partner PFC.

„Po posledních více než 7 letech na jedné pozici, byť ve velmi dynamicky rostoucí firmě, jsem cítil silnou potřebu změny a dalšího růstu. Nástup do PFC vnímám zejména jako obrovskou příležitost rozšířit své znalosti a také prostor pro předání toho, co jsem se v dosavadním životě naučil. Mým cílem bude pomoci růst skupině i jednotlivým firmám v portfoliu a podporovat je při naplňování globálních ambicí. Těším se na pestrý tým, atraktivní obsah práce a zajímavé filantropické aktivity, kterým se skupina věnuje,“ doplňuje Jiří Ponrt, finanční ředitel skupiny PFC.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0