Kiwi.com zavádí ve spolupráci s Sherpa° aplikaci na e-víza

DomůByznys

Kiwi.com zavádí ve spolupráci s Sherpa° aplikaci na e-víza

Travel-tech společnost Kiwi.com se spojila sse společností Sherpa°. Mezinárodní cestující, kteří provádějí rezervaci skrze Kiwi.com, si nyní mohou snadno zjistit požadavky svých cílových destinací i tranzitních zemí a současně napřímo zažádat o e-Víza přímo na Kiwi.com.

Falešné verze her zůstávají hlavním rizikem pro české uživatele
HBO Max se v Česku a na Slovensku změní 21. května 2024 na aplikaci Max
Cisco uvedlo Webex pro obranné složky a veřejný sektor
Údajné pornovideo Andrey Verešové: Jak poznat, zda jde o únik nebo deepfake?

Travel-tech společnost Kiwi.com se spojila s globálním poskytovatelem cestovní dokumentace, se společností Sherpa°. Mezinárodní cestující, kteří provádějí rezervaci skrze Kiwi.com, si nyní mohou snadno zjistit požadavky svých cílových destinací i tranzitních zemí a současně napřímo zažádat o e-Víza přímo na Kiwi.com.

Díky této spolupráci bude Kiwi.com připraveno rovněž na implementaci programu ETIAS* Visa Waiver, který EU plánuje implementovat v roce 2022. Poté budou muset cestovatelé všech národností, kterým bylo uděleno vízum pro vstup do EU, vyplnit také ETIAS formulář, který jim umožní 90denní pobyt napříč všemi 26 zeměmi Schengenského prostoru.

Společnost Sherpa° byla založena v roce 2015 s cílem poskytnout každému cestovateli informace
a cestovní dokumenty, které potřebuje k bezpečnému a pohodlnému pohybu za hranice. Kiwi.com tak díky tomuto partnerství umožní zákazníkům seznámit se s veškerými cestovními požadavky včetně víz a poskytne jim patřičnou flexibilitu ještě před vlastní cestou.

eVisa během pandemie

K nejpopulárnějším destinacím v souvislosti s elektronickými vízy byly před pandemií v roce 2019 Spojené státy, Kanada, Egypt, Turecko a Keňa. V roce 2021, rok od počátku pandemie, se na prvním místě v aplikaci e-víz Sherpa drží stále ESTA (USA), a to dokonce i během roční pauzy, respektive uzavření Spojených států vůči mezinárodním turistům. Od zahájení spolupráce na konci listopadu 2021 byly mezi top žádostmi o e-víza na Kiwi.com v roce 2021 Kanada, USA, Turecko, Mexiko a Egypt.

Sherpa° aktuálně nabízí e-víza a e-TA (Electronic Travel Authorisations, tj. elektronické cestovní autorizace) 22 zemím, včetně USA, Kanady, Nového Zélandu, Kambodže, Laosu a mnoha dalších, přičemž nabídka závisí na národnosti cestovatele. Některé žádosti o e-víza jsou schválené během minut, některé v řádu dní, nicméně po celou dobu procesu je zákazník informován aplikací o stádiu požadavku.

„Pandemie měla na žádosti o globální e-víza i elektronické autorizace obrovský vliv. Některé vlády, jako například Saudská Arábie se rozhodly své programy na elektronická víza zcela zastavit, jiné, jako například Keňa, je naopak od počátku pandemie urychlily. Vládou zavedené cestovní restrikce značně omezily volný pohyb osob přes hranice, poptávka po e-vízech a autorizacích tedy značně poklesla. Díkybohu teď vidíme opětovný růst poptávky, který nastal konkrétně od obnovení cestování do USA 8.listopadu minulého roku,“ řekl Max Tremaine, spoluzakladatel a ředitel Sherpa°.

„Pandemie přinesla do našich životů mnoho změn, cestování se stalo komplikovanější. Pasažéři si dnes musí kontrolovat cestovní restrikce ještě před koupením letenky, během samotné cesty, zajistit si patřičná víza a vyplňovat množství různých formulářů. Pro naše zákazníky je toto poměrně zásadní komplikace, proto jsme se spojili s Sherpou, abychom tento proces usnadnili – poskytli více informací i možnost přímé žádosti o e-vízum přímo na Kiwi.com v sekci správa rezervací,“ dodává Luc Viguie, viceprezident obchodního rozvoje v Kiwi.com.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0