Mateřská skupina českého Dáme jídlo spouští vlastní fond rizikového kapitálu

DomůByznys

Mateřská skupina českého Dáme jídlo spouští vlastní fond rizikového kapitálu

Platforma pro doručování Delivery Hero zahrnující i českou společnost Dáme jídlo oznámila spuštění nového fondu rizikového kapitálu DX Ventures.

3 otázky pro – Václava Muchnu, CEO Y Soft
Objem dat přenesených v mobilních sítích vzrostl o 42 {94956223523e30c8113a3a8d6a5ce4812a2cbdf57d9d14e19ce953758f5ce762} na 78 ExaBytů
Průzkum: 71 % podniků zaznamenalo po pandemii nárůst příjmů
Detekci ransomwaru Esetu posílí technologie na hardwarové úrovni od Intel

Platforma pro doručování Delivery Hero zahrnující i českou společnost Dáme jídlo oznámila spuštění nového fondu rizikového kapitálu DX Ventures.

  • Nový fond DX Ventures má za cíl nakupovat menšinové podíly v rychle rostoucích mladých firmách zaměřených na inovace v oblasti služeb na vyžádání, potravinářských technologií, udržitelných inovací, umělé inteligence, fintech a logistiky.
  • O investice, na něž má DX Ventures jen v první fázi k dispozici celkem 50 milionů eur (1,3 miliardy korun), se mohou ucházet firmy z celého světa včetně Česka.
  • Záměrem fondu, jenž je navržen jako nezávislý na mateřské skupině Delivery Hero zahrnující i českou platformu Dáme jídlo, je během následujícího roku a půl uskutečnit zhruba deset investic.

Na nákupy menšinových podílů v rychle rostoucích inovativních firmách vedených jejich zakladateli poskytla fondu jen v první fázi 50 milionů eur (1,3 miliardy korun). Nezávisle spravovaný fond má mandát nasměrovat prostředky do firem působících v celé řadě oblastí – od služeb na vyžádání, přes technologie výroby a přípravy potravin až po umělou inteligenci, fintech a logistiku.

Tým DX Ventures bude usilovat o propojení globálních poznatků na úrovni Delivery Hero spolu s místním know-how ze zhruba 50 zemí, kde skupina působí. Zakladatelům startupů v rané fázi životního cyklu (seed), nebo na úrovni 1. či 2. investičního kola, hodlá při budování jejich společností pomáhat nejen kapitálově, ale také skrze mentoring, strategické poradenství a sdílení zkušeností i odborných znalostí v rámci Delivery Hero. „Od většiny podobných fondů rizikového kapitálu se DX Ventures liší tím, že je celosvětový. Díky absenci geografických omezení se tak o prostředky z fondu mohou ucházet i inovativní společnosti z Česka,” zdůraznil výkonný ředitel platformy Dáme jídlo Filip Fingl.

„Pro rodinu zakladatelů Delivery Hero je investice do začínajících podnikatelů a jejich firem nedílnou součástí cesty naší skupiny. Chápeme příležitosti a výzvy, se kterými se startupy potýkají, protože jsme si jimi sami prošli. Delivery Hero má za sebou dlouhou historii investic do předních technologických společností, díky níž získala hluboké znalosti v oblasti globálního doručování a technologie potravin. Jsme hrdí na to, že nyní můžeme nabídnout podporu zakladatelům a společnostem, do kterých investujeme, a vést je na cestě k trvalému úspěchu,” uvedl Duncan McIntyre, výkonný ředitel DX Ventures.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0