Lenovo uvádí pracovní stanici ThinkStation P8

DomůHardware

Lenovo uvádí pracovní stanici ThinkStation P8

Společnost Lenovo představila novou pracovní stanici typu tower ThinkStation P8 poháněnou procesory řady AMD Ryzen Threadripper PRO 7000 WX a grafickými kartami NVIDIA RTX.

Kyber bezpečnost: Budoucnost Security Operations Center
Novinka: Nástroj Space pro komunikaci a vedení projektů
NÚKIB varuje před trvající kampaní podvodných vishingových telefonátů
Martin Skaba se stal novým CEO Daktela

Společnost Lenovo představila novou pracovní stanici typu tower ThinkStation P8 poháněnou procesory řady AMD Ryzen Threadripper PRO 7000 WX a grafickými kartami NVIDIA RTX.

ThinkStation P8 je pokračovatelem modelu P620, který byl první pracovní stanicí na světě poháněnou procesory AMD Ryzen Threadripper PRO.

“Uvědomujeme si, že naši zákazníci chtějí vysoce kvalitní pracovní stanice, které se dokáží přizpůsobit jejich různorodým a měnícím se potřebám. Z toho důvodu jsme ve spolupráci se společnostmi AMD a NVIDIA vytvořili ThinkStation P8 – pracovní stanici, která v sobě spojuje výkon, flexibilitu a funkce na podnikové úrovni,“ říká Rob Herman, viceprezident a generální ředitel sekce Workstation and Client AI Business ve společnosti Lenovo.

“Zároveň je toto řešení navrženo tak, aby nabídlo bezkonkurenční výkon a škálovatelnost, ať už jde o spouštění složitých simulací, vykreslování ohromujících vizuálů nebo vývoj špičkových AI aplikací. Díky certifikacím, zabezpečení a podpoře Lenovo si navíc uživatelé mohou být jistí, že ThinkStation P8 předčí jejich očekávání.“

Flexibilní a všestranná průmyslová řešení ThinkStation P8

Profesionálové z oborů jako je architektura, strojírenství, média a zábavní průmysl, zdravotnictví či vzdělávání a výzkum vědí, že výkonná a spolehlivá pracovní stanice je zásadním kritériem úspěchu. Zvládání složitých úkolů od datově náročných pracovních toků po grafické aplikace běžící v reálném čase nebo vývoj AI modelů je nedílnou součástí těchto odvětví a uživatelé závisí na vysoce konfigurovatelných řešeních pracovních stanic, které jim umožňují posouvat hranice produktivity, kreativity a inovací.

Pracovní stanice ThinkStation P8 má optimalizovaný design a chlazení, navržené ve spolupráci se společností Aston Martin, což umožní uživatelům rychlejší a delší práci s výkonnými procesory AMD a profesionálními grafickými kartami NVIDIA RTX.

Díky nejnovějším procesorům série AMD Ryzen Threadripper PRO 7000 WX postavených na 5nm architektuře  “Zen 4” s až 96 jádry a 192 vlákny zvládne Lenovo ThinkStation P8 dle výrobce práci i v prostředí s vysokou intenzitou zátěže jako je vytváření informačních modelů budov (BIM), či vývoj softwarových produktů.

Nové elegantní a robustní šasi optimalizované pro umístění do racku nabízí větší možnosti napájení s platinovým hodnocením a díky tomu zvládne i energeticky náročnější rozšíření kapacity. Zařízení například může podporovat až tři grafiky NVIDIA RTX 6000 Ada Generation, čímž pomáhá zkrátit čas na dokončení úkolu v graficky náročných aplikacích. Kombinovaná síla CPU a GPU také otevírá možnosti v řadě nových oblastí, jako jsou různé verze digitálních světů, vytváření AR/VR obsahu a tvorba pokročilých AI modelů.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 1