Lenovo v uhlíkových kompenzací zlikvidovalo tolik plynů jako od 215 000 aut

DomůByznys

Lenovo v uhlíkových kompenzací zlikvidovalo tolik plynů jako od 215 000 aut

Zákaznická služba Lenovo CO2 Offset Services kompenzovala více než 1 milion metrických tun oxidu uhličitého z nákupů zařízení řady Think (stolní počítače, pracovní stanice, notebooky).

Lenovo uvedlo notebooky Yoga Pro 9i a Yoga Pro 7i/7, Yoga 7i/7
IdeaPad Chromebook: První cloudový herní chromebook od Lenova za 17 999 Kč
Lenovo před CES 2023 představilo nejnovější notebooky ThinkPad X1
VR Classroom od Lenovo poskytuje studentům knihovnu VR modulů učebních osnov

Zákaznická služba Lenovo CO2 Offset Services kompenzovala více než 1 milion metrických tun oxidu uhličitého z nákupů zařízení řady Think (stolní počítače, pracovní stanice, notebooky).

To je ekvivalent emisí skleníkových plynů vypuštěných z více než 215 000 osobních aut používaných v průběhu jednoho roku. Společnost také oznámila, že firemní zákazníci mohou nyní k nákupu vybraných serverů Lenovo ThinkSystem přidat službu Lenovo CO2 Offset Services.

„Zatímco naším konečným cílem by vždy mělo být snižování vlivu na životní prostřední, uhlíkové kompenzace – využívané zodpovědně a nezávisle akreditované – jsou silným nástrojem pro další potřebnou podporu opatření v oblasti klimatu. Tento milník a rozšíření služeb CO2 Offset Services na naše portfolio serverů zdůrazňuje zaměření a intenzitu našeho úsilí zapojit naše klienty do boje proti klimatickým změnám. V rámci naší transformace z poskytovatele osobních počítačů na poskytovatele komplexních služeb máme v úmyslu pokračovat v poskytování řešení, která pomohou našim klientům plnit jejich vlastní cíle v oblasti udržitelnosti,“ říká Claudia Contreras, výkonná ředitelka Global Sustainability Services ve společnosti Lenovo.

Prostřednictvím jednoduchého doplňkového nákupu mohou firmy a spotřebitelé kompenzovat emise uhlíku vyprodukované od výroby až po odeslání jejich počítače nebo serveru, stejně jako energii spotřebovanou po dobu životního cyklu zařízení. Prostřednictvím ClimeCo, globálního poradce třetí strany, jsou finanční prostředky směrovány na environmentální projekty schválené OSN, jako jsou větrné elektrárny, solární články a iniciativy v oblasti obnovitelné energie včetně inovativních metod, které využívají vedlejší produkty zemědělství jako generátor elektřiny. Začátkem roku 2022 rozšířila společnost Lenovo svůj program uhlíkových kompenzací z firemních zákazníků na individuální spotřebitele pro počítače Lenovo Legion a Yoga.

Rostoucí poptávka po ESG službách

Od uvedení na trh v roce 2021 roste míra využití služeb Lenovo CO2 Offset Services. Množství uhlíku kompenzovaného zákazníky vzrostlo mezi čtvrtletími o dvouciferné číslo. To naznačuje, že podniky stále více hledají IT řešení, která řeší jejich potřeby související s ESG a umožňují jim snížit jejich ekologickou stopu.

Pohled nad rámec kompenzací

Uhlíkové kompenzace jsou jen jedním prvkem přístupu společnosti Lenovo k trvale udržitelným inovacím. Lenovo TruScale nabízí technologické vybavení a služby na základě předplatného nebo jen „jako službu“, čímž minimalizuje plýtvání v celém hodnotovém řetězci. TruScale například pomáhá společnostem opětovně používat a recyklovat IT vybavení po skončení životnosti, což posiluje oběhové hospodářství a omezuje plýtvání.

„Správa životního prostředí přesahuje uhlíkovou kompenzaci, která je pouze jednou z možností v balíku nástrojů. Využíváme naše integrované schopnosti napříč hardwarem, infrastrukturou, softwarem a službami a podporujeme i naše partery, aby vyvíjeli inovativní udržitelná IT řešení. Jsme si dobře vědomi toho, že jen díky silné spolupráci dosáhneme našich ambicí na poli uhlíkové neutrality. S ohledem na to budeme i nadále podporovat oběhové hospodářství, snižovat plýtvání napříč hodnotovým řetězcem, snižovat používání primárních materiálů v produktech, zaměřovat se na obnovitelné zdroje energie a vždy dodržovat přísné dodavatelské normy v souladu s naším posláním,“ uvedla Contreras.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0