LMC, vlastník Jobs.cz a Prace.cz, kupuje IT náborovou službu Techloop

DomůByznys

LMC, vlastník Jobs.cz a Prace.cz, kupuje IT náborovou službu Techloop

Společnost LMC, provozovatel českých HR serverů Jobs.cz a Práce.cz akvíruje platformu Techloop.io, která se specializuje na párování IT odborníků a firem. Cena transakce nebyla zveřejněna.

Česko-slovenský startup Around se prodal za více než 6 miliard korun
Livesport kupuje zpravodajský web eFotbal.cz
Pale Fire Capital koupila 24 % firmy výrobce tepelných čerpadel Acond
Seyfor akvizicí získal slovenskou společnost Commander Services

Společnost LMC, provozovatel pracovních portálů Jobs.cz a Prace.cz, akvíruje platformu Techloop.io, která se specializuje na párování IT odborníků a firem.

Získává tak černého koně ve vysokorozpočtové oblasti online HR, která aktivity skupiny může posunou na zcela novou úroveň.

LMC, vlastnící i další služby jako Atmoskop.cz, Teamio aj. tak nyní rozšíří svojí produktovou nabídku. Firma koupila od roku 2016 fungující službu Techloop, která se soustředí na zprostředkovávání práce IT odborníkům. LMC získalo stoprocentní podíl ve firmě Quantiq, jenž za Techloopem stojí.

Účasti v Quantiqu se zbavilo hned několik podílníků. Investice zhodnotily tuzemské fondy Rockaway a Springtide (KKCG), které v minulosti do startupu investovaly. Podíl dále držely firmy TopMonks a TP Invest Technology a dále Jakub Daxner, Paul Cooper a Joao Carlos Duarte.

Techloop shromažďuje profily především vývojářů, testerů, project managerů a dalších IT expertů a nabízí je pak firmám, které tak mohou potenciálním zaměstnancům posílat své pracovní nabídky. Pokud si to žadatel přeje, může přitom jeho profil zůstat v anonymitě. Provozující firma Quantiq měla v roce 2020 tržby zhruba osm milionů korun.

LMC je součástí skupiny Alma Career, která má aktivity ve střední a východní Evropě. Společnost založil Libor Malý, který jí v roce 2011 prodal Almě za 900 milionů korun. Tržby v roce 2019 činily přes miliardu korun se ziskem 372 milionů korun.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0