Mastercard investuje do simulační platformy Cyber Front

DomůByznys

Mastercard investuje do simulační platformy Cyber Front

Mastercard posiluje v oblasti kyberbezpečnostního poradenství. Investuje do simulační platformy Cyber Front.

StartupJobs: Většinu kandidátů lákají pozice ve vývoji a IT
COVID v byznysu: Kanceláře Avastu jsou od března prázdné, tržby přesto rostou
Thierry Breton: Evropa zaostává v investicích do TELCO sítí
Android: Bankovní malware potvrdil svou převahu i na přelomu roku

Mastercard posiluje v oblasti kyberbezpečnostního poradenství. Investuje do simulační platformy Cyber Front.

V zájmu zvyšování kybernetické odolnosti svých klientů investuje společnost Mastercard v posledních letech do schopností kvantifikace rizik, nepřetržitého monitorování zabezpečení a prevence podvodů.

Odborníci očekávají, že roční výše škod způsobovaných kyberkriminalitou dosáhne do roku 2025[1] v globálním měřítku hodnoty 10,5 bilionu amerických dolarů. Inovace v oblasti kyberzabezpečení mají proto pro obory, ve kterých probíhá překotná digitalizace, zcela zásadní význam. Díky strategické investici do menšinového podílu ve firmě Picus Security může společnost Mastercard oznámit spuštění nové platformy Cyber Front, jejímž účelem je simulace a vyhodnocování útoků. Nový nástroj bude sloužit firmám a státním úřadům k posilování jejich provozní odolnosti vůči kyberútokům. Využívání nové platformy je součástí rozrůstající se poradenské činnosti společnosti Mastercard v oblasti kyberbezpečnosti a řízení rizik.

Platforma Cyber Front, která funguje v nepřetržitém režimu, pomáhá klientům posilovat jejich digitální ekosystémy ověřováním účinnosti jejich dílčích systémů zabezpečení v prevenci a detekci kybernetických hrozeb. Díky průběžně aktualizované knihovně více než 3 500 scénářů reálných hrozeb dokáže platforma Cyber Front odhalovat bezpečnostní nedostatky a poskytovat rady na posílení zabezpečení v reálném čase. Díky průběžnému testování a ověřování mají organizace možnost své investice do kyberbezpečnosti nadále zlepšovat. Účelem platformy je poskytovat možnost kontroly, nakolik jsou stávající systémy zabezpečení účinné, a identifikovat oblasti vyžadující lepší ochranu, a to jak bezprostředně, tak v dlouhodobém horizontu.

Ke spuštění platformy se vyjádřil Raj Seshadri, prezident divize Data & Services společnosti Mastercard: „Našim klientům a partnerům pomáháme těžit z možností digitální transformace a současně čelit s ní spojeným komplikacím. S ohledem na stoupající výši škod plynoucích z narušení bezpečnosti dat je kyberbezpečnost v digitální transformaci jedním z nejvýznamnějších témat. Organizace potřebují nejen mít dnes dostatečně silnou ochranu, ale musí zároveň testovat, učit se a přizpůsobovat se nárokům zítřka. Investice společnosti Mastercard do firmy Picus Security a spuštění platformy Cyber Front umožní činit rychlejší a lépe informovaná kyberbezpečnostní rozhodnutí, z nichž budou mít prospěch nejen přímo naši partneři, ale také jejich zaměstnanci a klienti.“

Technologie společnosti Picus Security si vysloužily uznání od odborníků v oboru, včetně výzkumné agentury Frost & Sullivan. Experti oceňují zejména inovace v oblasti simulací narušení a napadení. Spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Picus Security H. Alper Memis řekl: „Investice společnosti Mastercard do naší firmy jen podtrhuje schopnost našich technologií poskytovat průběžnou ochranu proti vznikajícím kybernetickým hrozbám. Velice se těšíme na vzájemnou strategickou spolupráci při řešení bezpečnostních problémů dneška.“

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0